Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v sobotňajšom domácom stretnutí 29. kola anglickej Premier League nad hráčmi West Hamu United 3:0. O góly "kanonierov" sa postaralo trio Olivier Giroud, Aaron Ramsey, Mathieu Flamini.

14.03.2015 18:29 , aktualizované: 21:03
Santi Cazorla Foto: ,
Stredopoliar Arsenalu Santi Cazorla v obkľúčení troch futbalistov West Hamu.

Štyri presné zásahy počas 28 minút vyprodukovali hráči Aston Villy na pôde Sunderlandu, napokon sa tešili z víťazstva 4:0. Dvakrát sa presadili Christian Benteke a Gabriel Agbonlahor. Aston Villa triumfovala v najvyššej dlhodobej súťaži druhý raz za sebou, predtým ťahala šnúru siedmich prehier.

Krídelník anglického futbalového klubu Queens Park Rangers Matt Phillips sa síce nemohol v sobotu tešiť z bodového zisku svojho mužstva, avšak svojím presným zásahom v zápase 29. kola Premier League na pôde Crystal Palace ašpiruje na prienik do hitparád najkrajších gólov v prebiehajúcej sezóne, a to nielen v rámci anglickej najvyššej súťaže.

Vo večernom stretnutí priebežne druhý tím tabuľky Manchester City prekvapujúco zaváhal na pôde dovtedy predposledného Burnley a prehral 0:1. Jediným úspešným strelcom bol domáci George Boyd. Líder klasifikácie FC Chelsea má o päť bodov viac ako „The Citizens“ a navyše odohral o dva duely menej.

Dvadsaťštyriročný rodák z anglického Aylesbury reprezentujúci Škótsko v 83. minúte za stavu 0:3 z pohľadu QPR získal loptu v strede poľa a približne zo štyridsiatich metrov vyslal nechytateľný projektil, ktorý zapadol pod brvno v pravom hornom rohu bránky domáceho tímu. Philipsov gól bol záverečným v sobotňajšom stretnutí. V prvom polčase sa trikrát presadili hráči Crystal Palace – postupne skórovali Wilfried Zaha, James McArthur a Joel Ward.

Výsledky sobotňajších stretnutí 29. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Arsenal Londýn – West Ham United 3:0 (1:0)
Góly: 45.+ Giroud, 81. Ramsey, 84. Flamini