Barcelona sa vyzúrila na Vallecane a dostala sa už pred Real Madrid

Hráči FC Barcelona deklasovali v nedeľňajšom zápase 26. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže tím Rayo Vallecano 6:1 a dostali sa na čelo tabuľky Primera División 2014/2015 s jednobodovým náskokom pred Realom Madrid.

08.03.2015 14:20
Luis Suárez Foto: ,
Luis Suárez oslavuje gól.

Na Nou Campe sa v nedeľu popoludní zaskvel argentínsky klenot katalánskeho klubu Lionel Messi, ktorý v druhom polčase za trinásť minút zaznamenal hetrik. Prvý gól stretnutia i strelecký účet duelu mal na „svedomí“ uruguajský útočník Luis Suárez, na 2:0 pre „Barcu“ zvýšil v 49. min stopér Gerard Piqué.

Hostia sa k slovu dostali až za nepriaznivého stavu 0:5: v 81. min premenil pokutový kop Bueno. V hľadisku bolo prítomných 87 151 divákov, ktorí videli okrem siedmich gólov aj dve červené karty – tie videli domáci Dani Alves a hosťujúci Tito.

FC Barcelona má na čele domácej ligovej súťaže 62 bodov a okrem jednobodového náskoku pred tradičným rivalom Realom Madrid (podľahol v sobotu na trávniku Athletica Bilbao 0:1, pozn.) už aj viac strelených gólov ako „biely balet“ (76, resp. 75).

ALL Goals - Barcelona 6-1 Rayo Vallecano - 08... by VideoGreen

FC Barcelona – Rayo Vallecano 6:1 (1:0)
Góly: 56., 63. a 68. Messi (prvý z pok. kopu), 5. a 90.+ L. Suárez, 49. Piqué – 81. Bueno (z pok. kopu), ČK: 80. Dani Alves – 54. Tito po 2. ŽK

1. FC Barcelona 26 20 2 4 76:16 62
2. Real Madrid 26 20 1 5 75:24 61
3. Atlético Madrid 25 17 3 5 50:22 54
4. Valencia 25 16 5 4 45:21 53
5. FC Sevilla 26 15 4 7 46:33 49
6. Villarreal 25 13 6 6 39:23 45
7. Málaga 26 12 5 9 29:30 41
8. Bilbao 26 9 6 11 23:31 33