United si spomenuli na tradíciu gólov v závere, z favoritov nezaváhal nik

Futbalisti vedúcej Chelsea vyhrali v anglickej lige na ihrisku West Hamu 1:0, udržali si päťbodový náskok pred druhým Manchestrom City a navyše majú zápas k dobru.

04.03.2015 23:18
Louis Van Gaal Foto: ,
Tréner Manchestru United Louis Van Gaal sleduje zápas jeho zverencov na pôde Newcastlu.

Úradujúci šampióni „Citizens“ doma v 28. kole zdolali posledný Leicester 2:0.

Chelsea v 22. minúte rozobrala obranu londýnskeho rivala a po Ramiresovom centri presne hlavičkoval Hazard. Ramiresov pokus potom skončil na žrdi a niekoľko šancí West Hamu zlikvidoval Belgičan Thibault Courtois.

Manchester City prehral posledné súťažné zápasy proti Barcelone aj Liverpoolu a i proti najhoršiemu tímu tabuľky sa trápil. Favorita poslal do vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu Silva. Domáceho gólmana Harta od vyrovnania potom zachránila tyčka. Definitívnu poistku pridal až v 88. minúte Milner.

Tretí Arsenal porazil Queens Park Rangers na ich ihrisku 2:1. O góly „kanonierov“ sa postarali medzi 65. a 69. minútou útočníci Giroud a Sánchez. Austinovv pätnásty gól v sezóne už pre QPR znamenal len korekciu výsledku.

Štvrtý Manchester United vyhral v Newcastli 1:0 vďaka gólu Younga z 89. minúty, ktorému predchádzala veľká chyba gólmana Kroola. Stredopoliar „Červených diablov“ sa v Premier League trafil prvýkrát po 400 dňoch. Piaty Liverpool pred svojim publikom zdolal vďaka Hendersonovi a Sturridgeovi 2:0 Burnley a v lige naplno bodoval štvrtýkrát za sebou.

Manchester City – Leicester 2:0 (1:0)
Góly: 45.+ David Silva, 88. Milner

Manchester City vs Leicester 2-0 All Goals... by EarthSavi

Newcastle – Manchester United 0:1 (0:0)
Gól: 89. A. Young
Ľubomír Šatka (Newcastle) sedel na lavičke náhradníkov.

Queens Park Rangers – Arsenal 1:2 (0:0)
Góly: 82. C. Austin – 64. Giroud, 69. Alexis Sánchez

QPR vs Arsenal 1-2 All Goals and Full... by enteritament