Wolfsburg vyhral prestrelku v Brémach, hoci trikrát prehrával

Futbalisti Wolfsburgu ukončili v divokej prestrelke tohtoročnú neporaziteľnosť Brém a na štadióne Werderu zvíťazili v 23. kole nemeckej ligy 5:3. V tabuľke druhý Wolfsburg stráca na vedúci Bayern Mníchov osem bodov.

01.03.2015 19:59
Wolfsburg, Bas Dost Foto: ,
Hráč Wolfsburgu Bas Dost.

V Brémach sa stretli dva najlepšie tímy roka 2015 a fanúšikovia počas prvej polhodiny videli päť gólov. Prestrelku odštartoval v deviatej minúte domáci Junuzovič, ale Wolfsburg dokázal vďaka zásahu Caligiuriho bleskovo vyrovnať.

Werder sa síce dostal po góle Di Santa druhýkrát do vedenia, ale hostia opäť reagovali počas niekoľkých desiatok sekúnd, tentokrát vyrovnal Arnold. Až tretie vedenie Brém vydržalo aspoň do polčasu, postaral sa o neho vlastným gólom Vierinha, ktorý si zrazil do brány Kroosovu strelu.

Aj druhý polčas mal divoký úvod, lenže tentoraz výlučne v podaní strelcov Wolfsburgu, ktorí počas desiatich minút pridali tri góly. Najprv sa dvakrát presadil kanonier Dost, ktorý v novom roku nastrieľal už 11 gólov, potom si druhý zásah pripísal tiež Caligiuri.

Wolfsburg už ďalšiu drámu nepripustil a potvrdil skvelú formu po zimnej prestávke. V posledných šiestich zápasoch totiž zverenci Dietera Hecking stratili len dva body a nastrieľali dvadsať gólov. Brémy od začiatku roka prehrali prvýkrát a patrí im deviata pozícia.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 23. kola I. bundesligy:

Borussia Mönchengladbach – Paderborn 2:0 (1:0)
Góly: 18. F. Johnson, 81. Hermann

Brémy – VfL Wolfsburg 3:5 (3:2)
Góly: 9. Junuzovič, 16. Di Santo, 28. Vierinha (vl. gól) – 10. a 53. Caligiuri, 18. M. Arnold, 48. a 51. Dost

1. Bayern Mníchov 23 18 4 1 63:10 58
2. Wolfsburg 23 15 5 3 53:27 50
3. Mönchengladbach 23 11 7 5 31:18 40
4. Leverkusen 23 9 9 5 37:29 36
5. Schalke 23 10 5 8 32:27 35
6. Augsburg 23 11 2 10 32:30 35
7. Hoffenheim 23 9 6 8 36:35 33
8. Eintracht Frankfurt 23 8 7 8 42:45 31