Barcelona je blízko k finále pohára. Napriek chybám Ter Stegena a Neymara

Futbalisti Barcelony sa priblížili účasti vo finále Španielskeho pohára. Katalánsky tím v úvodnom domácom semifinále zdolal Villarreal 3:1 a vyhral desiate súťažné stretnutie za sebou. Odveta sa hrá 4. marca.

11.02.2015 22:47 , aktualizované: 12.02.2015 07:35
FC Barcelona, radosť Foto: ,
Radosť futbalistov FC Barcelona.

Barcelona sa na Nou Campe napriek veľkej prevahe dlho nedokázala presadiť. Až v 41. minúte poslal favorita do vedenia Messi po prihrávke Suáreza. Villarreal mohol zo svojej prvej strely v zápase vyrovnať, ale brankár Ter Stegen tesne pred prestávkou krásne zneškodnil Viettov pokus.

Zostrih zápasu FC Barcelona - Villareal

Nemecký gólman však na začiatku druhého polčasu predviedol obrovskú chybu, keď mu lopta po strele Triguerosa z diaľky prešla medzi rukavicami do siete. Barcelone vzápätí vrátil vedenie Iniesta po akcii so Suárezom a po hodine hry zvýšil na 3:1 Piqué hlavou po Messiho rohu. V 71. minúte mohli domáci pridať ešte štvrtý gól, ale Neymarovu nevydarenú penaltu chytil Asenjo.

V druhom semifinále remizovala Bilbao doma s Espanyolom Barcelona 1:1.