Barcelona znížila náskok kráľovského Realu, Valencia je štvrtá

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom večernom dueli 22. kola španielskej Primera División na ihrisku Athleticu Bilbao 5:2 a zostali v kontakte s vedúcim Realom Madrid.

08.02.2015 21:11 , aktualizované: 23:09
Suarez Foto: ,
Oslava gólu Luis Suareza z Barcelony.

Gólový účet stretnutia otvoril po štvrťhodine Lionel Messi, o desať minút neskôr sa presadil Luis Suárez. Po hodine hry síce znížil Mikel Rico, ale už o chvíľu na to si Óscar de Marcos strelil vlastenca a vzápätí skóroval aj Neymar.

Domáci ešte vykresali iskierku nádeje v 67. min gólom Aritza Aduriza, no posledné slovo mali napokon hosťujúci „blaugranas“. Štyri minúty pred koncom dal piaty gól Barcelony striedajúci Pedro Rodríguez. „Barca“ na druhom mieste v tabuľke zaostáva za Realom o jeden bod.

Hráči Valencie zvíťazili na pôde Espanyolu Barcelona 2:1 a vrátili sa na štvrté miesto v tabuľke. O góly hostí sa postarali argentínsky stredopoliar Pablo Piatti a paradoxne domáci gólman Pau López.

V závere už len skorigoval Sergio García. „Netopiere“ využili zaváhanie FC Sevilla v Getafe, na 4. priečke majú pred Sevillčanmi dvojbodový náskok. Almería vyhrala v úvodnom nedeľňajšom stretnutí na ihrisku Córdoby 2:1. O výsledku rozhodol gólmi v 61. a 66. min Michel. Almería sa posunula v tabuľke na 16. priečku. .

Výsledky nedeľňajších stretnutí 22. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

Bilbao – FC Barcelona 2:5 (0:2)
Góly: 59. Rico, 67. Aduriz – 15. Messi, 26. L. Suárez, 62. De Marcos (vlastný), 64. Neymar, 86. Pedro Rodríguez, ČK: 75. Etxeita (Bilbao)

Espanyol Barcelona – Valencia 1:2 (0:0)
Góly: 89. S. García – 62. Piatti, 85. P. López (vlastný)

Getafe – FC Sevilla 2:1 (1:0)
Góly: 29. Vázquez (z pok. kopu), 85. León – 66. Krychowiak

Córdoba – Almería 1:2 (1:0)
Góly: 10. Cartabia – 61. a 66. Michel

1. Real Madrid 22 18 0 4 70:22 54
2. FC Barcelona 22 17 2 3 62:13 53