Real si poradil aj bez Ronalda. Sevillu zdolal 2:1 a drží odstup od Barcelony

Futbalisti Realu Madrid v dohrávke 16. kola španielskej ligy zdolali Sevillu 2:1. Zvládli tak aj druhé stretnutie bez držiteľa Zlatej lopty Cristiana Ronalda, ktorý si odpykáva trojzápasový trest za vylúčenie. V tabuľke si naviac držia na prvom mieste štvorbodový náskok pred Barcelonou.

04.02.2015 23:32
James Rodríguez Foto: ,
James Rodríguez sa teší z gólu.

Real poslal do vedenia kolumbijský stredopoliar James Rodríguez, ktorý využil fakt, že na neho obrana Sevilly zabudla a potom sa ho chybne snažila vystaviť do ofsajdu. Rodríguez si to však postrážil a hlavou usmernil do bránky Marcelov center. Strelil tak ôsmy gól v sezóne.

Lenže vzápätí sa Rodríguez zranil a na jeho miesto prišiel útočník Jesé. Odchovancovi Realu stačilo deväť minút a po prihrávke Karima Benzema zvýšil na 2:0.

Seville sa už podarilo desať minút pred koncom znížiť po tom, čo Vitolovu individuálnu akciu zakončil striedajúci Aspas. Real už ale piatu výhru za sebou udržal.

Real Madrid – FC Sevilla 2:1 (2:0)
Góly: 12. James Rodríguez, 36. Jesé – 80. Aspas

1. Real Madrid 21 18 0 3 70:18 54
2. FC Barcelona 21 16 2 3 57:11 50
3. Atlético Madrid 21 15 2 4 43:20 47
4. FC Sevilla 21 13 3 5 35:24 42
5. Valencia 21 12 5 4 38:19 41
6. Villarreal 21 11 5 5 35:20 38