Hamšíkov Neapol víťazne, Kuckov Janov zdolal gólmi Higuaína

Futbalisti Neapola zdolali v dohrávke 20. kola talianskej ligy FC Janov 2:1 a na treťom mieste tabuľky, ktoré zaisťuje štart v predkole Ligy majstrov, majú dvojbodový náskok pred štvrtým Laziom Rím a piatou Sampdoriou.

26.01.2015 23:14 , aktualizované: 27.01.2015 09:11
Marek Hamšík, Gonzalo Higuain, SSC Neapol,... Foto: ,
Marek Hamšík blahoželá Gonzalovi Higuaínovi, ktorý dvoma gólmi rozhodol o výhre Neapola nad Janovom.

O výhre domácich rozhodol dvoma gólmi Gonzalo Higuaín.

Argentínsky útočník prvýkrát trafil v siedmej minúte a po vyrovnaní Iaga Falquého pridal druhý gól v 75. minúte z penalty. Pre Neapol tak zariadil štvrtú výhru z posledných piatich zápasov a Janov naopak odsúdil k šiestemu stretnutiu bez víťazstva (2 remízy, 4 prehry).

Higuaín sa navyše s dvanástimi zásahmi osamostatnil na druhom mieste poradia strelcov a na vedúceho krajana Carlosa Téveza z Juventusu stráca jediný gól.

V domácom drese odohral celý zápas Marek Hamšík, za hostí nastúpil od 68. minúty ďalší Slovák Juraj Kucka, ktorý dostal v 80. min žltú kartu.

Výsledky pondelkových zápasov 20. kola:

Empoli – Udinese 1:2 (1:1)
Góly: 37. Saponara (z pok. kopu) – 19. Di Natale, 60. Widmer, ČK: 74. Kone (Udinese)

Neapol – FC Janov 2:1 (1:0)
Góly: 7. a 75. Higuaín (druhý z 11 m) – 56. Falqué