PSG prišiel o dvojgólový náskok, prehral tretí zápas za sebou

Futbalisti Paríža St. Germain sa dostali do hernej krízy, z posledných troch zápasov francúzskej ligy získali len bod, v sobotu stratili vyhratý duel v Bastii a v tabuľke sa prepadli na štvrté miesto.

10.01.2015 19:12 , aktualizované: 11.01.2015 09:29
Zlatan Ibrahimovič Foto: ,
Ani hviezdny útočník Zlatan Ibrahimovič neodvrátil prehru Paríža St. Germain.

Parížania viedli po dvadsiatich minútach po zásahoch Lucasa a Adriena Rabiota už 2:0, ale potom už skórovali len korzický tím. Do polčasu vyrovnal vďaka penalte Ryada Boudebouza a hlavičke Francoisa Modesta a po prestávke rozhodol o výhre 4:2 po zásahoch Juliana Palmieriho. Bastia zdolala PSG prvýkrát od februára 2003. Parížania hrali bez dištancovaných Cavaniho a Lavezziho, ktorí dostali klubový trest za neskorý návrat z vianočných prázdnin.

"Stratili sme po 35 minútach hry rešpekt voči súperovi a mysleli sme si, že už máme vyhrané. Veľmi sa nám to vypomstilo a zaplatili sme krutú daň,“ hneval sa tréner PSG Laurent Blanc, ktorého zverenci prehrali v Ligue 1 iba druhýkrát v sezóne. Z dvadsiatich zápasov však až osemkrát remizovali.

Všetci hráči na ihrisku mali na rukávoch čierne pásky a minútou ticha si pripomenuli pamiatku obetí tohtotýždňových teroristických útokov v Paríži.

Ligue 1 – 20. kolo:

Bastia – Paríž St. Germain 4:2 (2:2)
Góly: 56. a 89. Palmieri, 32. Boudebouz (z pok. kopu), 45. Modesto – 10. Lucas Moura, 20. Rabiot

Evian – Rennes 1:1 (0:0)
Góly: 63. Thomasson – 67. N'tep

Guingamp – Lens 2:0 (1:0)
Góly: 17. Mandanne, 76. Beauvue (z pok. kopu)

Lille – Caen 1:0 (1:0)
Gól: 20. Frey

Nice – Lorient 3:1 (1:1)
Góly: 29. Bauthéac (z pok. kopu), 61. Bosetti, 67. Eduardo – 6. Jeannot