United vyhrali aj v Southamptone a v tabuľke sú už tretí

Futbalisti Manchestru United v dohrávke 15. kola anglickej ligy zdolali domáci Southampton 2:1 a po piatej výhre za sebou sa posunuli už na tretie miesto v tabuľke.

08.12.2014 23:20
Robin van Persiea Foto:
Robin van Persie strelil Southamptonu oba góly.

To po minulom kole patrilo práve Southamptonu, ktorý je teraz piaty. Po víkendovom zaváhaní Chelsea strácajú United na londýnskeho lídra osem bodov, za mestským rivalom City zaostávajú naďalej o päť.

United držia aktuálne najdlhšiu víťaznú sériu v Premier League a nezastavil ich ani súper s najlepšou obranou v súťaži. O jej prekonanie sa v oboch prípadoch postaral Robin van Persie.

Holandský útočník už v 12. minúte otvoril skóre, ale ešte pred prestávkou Pelle vyrovnal. V 71. minúte však Van Persie po Rooneyho centri šiestym gólom v sezóne rozhodol, a to aj o tom, že jeho krajan na lavičke Louis van Gaal vyhrá holandský trénerský duel s domácim Ronaldom Koemanom.

Southampton – Manchester United 1:2 (1:1)
Góly: 31. Pellé – 12. a 71. Van Persie

1. Chelsea 15 11 3 1 34:13 36
2. Manchester City 15 10 3 2 32:14 33
3. Manchester United 15 8 4 3 26:17 28
4. West Ham 15 8 3 4 26:18 27
5. Southampton 15 8 2 5 25:12 26
6. Arsenal 15 6 5 4 24:18 23