Sassuolo malo na dosah senzáciu, AS Rím zachránil v samom závere Ljajić

Futbalisti AS Rím remizovali v zápase 14. kola talianskej ligy so Sassuolom 2:2, dvojgólovú stratu domácich zmazal v závere Adem Ljajić.

06.12.2014 20:26
Sassuolo Foto: ,
Radosť hráčov Sassuola po prvom góle.

Druhý tím tabuľky tak nevyužil piatkové zaváhanie Juventusu na ihrisku Fiorentiny (0:0) a na turínsky celok stále stráca tri body.

K prvému gólu Sassuola z 15. minúty výrazne dopomohol gólman AS Rím De Sanctis, ktorý pri odkope nastrelil Zazu, od ktorého sa lopta odrazila do brány. O tri minúty neskôr pridal dvadsaťtriročný Talian druhý gól a zdvojnásobil tak svoj gólový účet v tejto sezóne Serie A.

AS Rím dostal na svojom štadióne dva góly počas prvého polčasu v ligovom zápase prvýkrát od októbra 2011, kedy prehrával po prvom dejstve s AC Miláno 1:2.

Cestu za bodmi si rímsky celok ešte viac skomplikoval v 50. minúte, kedy bol po druhej žltej karte vylúčený stredopoliar De Rossi. Napriek tomu Rimania dokázali vyrovnať. Na 1:2 z penalty znížil Adem Ljajić a v tretej minúte nastavenia ten istý hráč zariadil po presnej Florenziho prihrávke vyrovnanie.

Srbský útočník sa v posledných štyroch ligových dueloch podieľal na šiestich góloch svojho tímu: štyrikrát skóroval a dvakrát asistoval. Sassuolo už po ôsmykrát v rade nepoznalo horkosť porážky.

Viac na túto tému: #Seria A #AS Rím #Sassuolo #Adem Ljajić