Barcelona sa naďalej drží v závese za Realom. Zvíťazila gólom v 94. minúte

Futbalisti Barcelony odrazili nápor Atlética Madrid a udržali sa na druhej priečke španielskej ligy, vo Valencii sa však museli obávať o výsledok do posledných sekúnd zápasu. Až potom sa dočkali gólu, jediného, ktorý v zápase padol.

30.11.2014 23:26
Lionel Messi, Otamendi Foto: ,
Otamendi z Valencie nešetrne podrazil Lionela Messiho.

Už dvakrát sa v tejto sezóne Messimu a spol. stalo, že neskórovali. Ofenzíva trpela aj tentoraz, než ju v 94. minúte spasil svojím prvým gólom v sezóne defenzívny záložník Sergio Busquets. Barcelona tak uspela v neobľúbenej destinácii: vo Valencii remizovala v štyroch z posledných siedmich zápasov.

Piate víťazstvo z posledných šiestich zápasov v lige vybojovalo Atlético Madrid, ktoré porazilo La Coruñu 2:0. Obhajca titulu Atlético ďalej stráca štyri body na vedúci Real, ktorý v sobotu zvíťazil v Malage. Zverencov Diega Simeoneho poslal do vedenia v 43. minúte dvadsaťročný stredopoliar Saul, po prestávke pridal ďalší gól Arda Turan.

Stretnutie sa nieslo v tieni tragédie, ktorá sa odohrala ráno neďaleko štadióna Vicenta Calderóna. Domáci priaznivci hodili jedného z fanúšikov Deportiva do rieky Manzanares, odkiaľ ho v kritickom stave previezli do nemocnice.

Štyridsaťtriročný muž podľa médií utrpel zástavu srdca, vážne zranenia hlavy a bol silno podchladený. Aj keď mu lekári obnovili životné funkcie, po pár hodinách v nemocnici následkom zranení podľahol.

Atlético Madrid – La Coruňa 2:0 (1:0)
Góly: 43. Ňíguez, 55. Arda Turan

Sevilla – Granada 5:1 (1:1)
Góly: 24. a 79. Bacca, 65. É. Banega, 89. Mbia, 90.+ Gameiro – 42. El Arabi (z pok. kopu)

Córdoba – Villarreal 0:2 (0:1)
Góly: 24. Vietto, 70. I. Uche

Valencia – FC Barcelona 0:1 (0:0)
Gól: 90.+ Busquets