Zverenci Diega Simeoneho nečakane zakopli v San Sebastiáne

Futbalisti Atlética Madrid prehrali v nedeľňajšom stretnutí 11. kola najvyššej španielskej súťaže na trávniku San Sebastiánu 1:2.

09.11.2014 15:23 , aktualizované: 23:02
Lucas Alcaraz, Levante Foto: ,
Tréner Levante Lucas Alcaraz na lavičke Levante po skončení zápasu proti FC Sevilla.

Zverenci Diega Simeoneho neuspeli napriek tomu, že už od 10. minúty vyhrávali zásluhou Maria Mandžukiča. O päť minút neskôr však vyrovnal domáci Carlos Vela a víťazný gól zápasu dosiahol v 82. minúte Imanol Agirretxe. Atlético dohrávalo od 50. minúty bez vylúčeného Guilherma Siqueiru, ktorý putoval predčasne pod sprchy po druhej žltej karte.

Futbalisti FC Sevilla sa museli v pozícii favoritov uspokojiť s remízou 1:1 proti Levante. Potvrdilo sa, že proti tomuto rivalovi im to nejde. Zatiaľ posledný triumf dosiahli už 22. januára 2011 a toto bol siedmy nevydarený ligový pokus o zrušenie trendu.

FC Sevilla – Levante 1:1 (1:0)
Góly: 31. Vitolo – 80. Casadesús

Espanyol Barcelona – Villarreal 1:1 (0:1)
Góly: 90.+ Colotto – 26. M. Pérez

Valencia – Athletic Bilbao 0:0

San Sebastián – Atlético Madrid 2:1 (1:1)
Góly: 15. Vela, 82. Agirretxe – 10. Mandžukič, ČK: 50. Siqueira (Atlético) po 2. ŽK

1 Real Madrid 11 9 0 2 42:11 27
2. Barcelona 11 8 1 2 25:5 25
3. Valencia 11 7 3 1 23:9 24
4. Atlético Madrid 11 7 2 2 20:11 23
5. FC Sevilla 11 7 2 2 18:11 23
6. Málaga 11 6 3 2 14:9 21
7. Celta Vigo 11 5 5 1 17:11 20
8. Villarreal 11 4 3 4 15:13 15