Lazio po výhre nad Cagliari poskočilo na tretie miesto

Futbalisti Lazia Rím zdolali v dohrávke 10. kola talianskej ligy Cagliari 4:2 a v tabuľke sa posunuli na tretie miesto. Na svojich rivalov z AS Rím strácajú tri body, na vedúci Juventus šesť.

03.11.2014 23:13
Miroslav Klose, Lazio Rím Foto: ,
Miroslav Klose strelil Cagliari dva góly.

Zápas Lazia s Cagliari, ktoré pred cestou do Ríma trikrát za sebou neprehralo, rozhodla už úvodná polhodina. Skóre otvoril v siedmej minúte kapitán Mauri a počas jedinej minúty potom dvakrát trafil tridsaťšesťročný nemecký majster sveta Klose.

Po zmene strán ale hostia zápas zdramatizovali, hoci hrali od 72. minúty v oslabení o vylúčeného Ibarba. Po vlastnom góle holandského obrancu Braafheida sa v závere presadil ešte Joao Pedro, ale na bod už Cagliari nedosiahlo, naopak v nadstavení poistil výhru Lazia Ederson. Rímsky celok neprehral už šiesty zápas v rade.

V ďalšom zápase neudržala Cesena vedenie nad Hellasom Verona a po remíze 1:1 zostala v zostupovom pásme. Hostia pritom vyrovnali v oslabení o jedného muža, po troch striedaniach sa im totiž v 73. minúte zranil dánsky zadák Sörensen.

Výsledky 10. kola:

Cesena – Verona 1:1 (1:0)
Góly: 22. Defrel – 77. J. Gómez

Lazio Rím – Cagliari 4:2 (3:0)
Góly: 7. Mauri, 25. a 26. M. Klose, 90.+ Ederson – 48. Braafheid (vlastný), 84. Joao, ČK: 72. Ibarbo (Cagliari)

1. Juventus Turín 10 8 1 1 18:4 25
2. AS Rím 10 7 1 2 16:6 22
3. Lazio Rím 10 6 1 3 20:11 19
4. Sampdoria Janov 10 5 4 1 12:6 19
5. Neapol 10 5 3 2 19:12 18
6. FC Janov 10 5 3 2 14:10 18
7. AC Miláno 10 4 4 2 18:14 16
8. Udinese 10 5 1 4 13:13 16