Kozáčik vychytal nulu, Plzeň vyhrala v Mladej Boleslavi hetrikom Tecla

Futbalisti Plzne v 11. kole prvej českej ligy zvíťazili 3:0 na ihrisku Mladej Boleslavi a vrátili sa tak na prvé miesto tabuľky o bod pred Spartu.

19.10.2014 18:11
Stanislav Tecl Foto: ,
Plzenský hrdina zápasu proti Mladej Boleslavi Stanislav Tecl

Hetrikom sa o to zaslúžil útočník Stanislav Tecl, ktorý zakončil tri vydarené rýchle protiútoky. Plzeň navyše zahodila penaltu. Viktoria vyhrala ôsmy vzájomný ligový súboj za sebou.

Boleslav nastúpila bez Ďuriša s Wagnerom, ktorí hosťujú v klube práve z Plzne. Šancu v útoku tak dostal Lalkovič, ktorý bol od začiatku veľmi aktívny. Plzeň si však s jeho napádaním poradila a po úvodnom oťukávaní v 12. minúte udrela. Limberský vybojoval loptu, potiahol ju stredom a na pravej strane uvoľnil Petrželu. Ten prízemným centrom našiel vo vápne Tecla a pre neho už nebolo problémom poslať loptu do odkrytej bránky.

Domáci sa snažili rýchlo odpovedať, Lalkovič po brejku hľadal pred bránkou Bartla, ktorého vo vápne fauloval Mäsiar, ale arbiter Bílek situácii ako penaltovú neposúdil, čím rozohnil domácich hráčov i fanúšikov. Od tohto okamihu bol zápas veľmi nervózny, domáci pritvrdili v súbojoch.

V 28. min boli blízko k vyrovnaniu, keď Skalákov center doletel k Bartloviu, ale jeho vydarenú hlavičku z uhla dobre zneškodnil brankár Kozáčik. Naopak ešte do polčasu mohla Plzeň vedenie navýšiť, keď sa lopta odrazila k Hrošovskému, ktorý však tvrdou strelou zo 16 metrov napálil len spojnicu bránky, od ktorej sa lopta odrazila von zo štadióna.

V 54. minúte mal vyrovnanie na kopačke Lalkovič, ktorému hlavou přiťukol loptu Zahustela, ale slovenský útočník v páde z metra nepochopiteľne prestrelil. Na druhej strane chvíľu na to zahodil perfektnú šancu aj Kolář. Rozhodnúť mohol Tecl, ktorý sa dostal hneď do trojitej stopercentné šance, ale najprv ho zázračným zákrokom vychytal brankár Hruška a následne plzeňský útočník trafil dvakrát len do obrancu.

Hruška potom skvele chytil aj strelu Procházku k žrdi. Séria zahodených šancí Viktórie vyvrcholila v 71. min, keď sa vo vápne uvoľňoval Pilař, po súboji skončil na zemi a arbiter Bílek odpískal penaltu. K nej sa postavil Vaněk, poslal Hrušku na druhú stranu, ale bránku vôbec netrafil.

Poistka tak prišla až v 78. minúte, keď Plzni vyšla prihrávka za obranu na Tecla, ktorý zachoval pokoj a prestrelil Hrušku pomedzi nohy. Chvíľu na to prišiel ďalší brejk a Tecl zavŕšil svoj ​​premiérovi hetrik v najvyššej súťaži.

Výsledok nedeľného stretnutia 11. kola najvyššej českej futbalovej súťaže:

Mladá Boleslav – Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)
Góly: 12., 78. a 82. Tecl
Milan Lalkovič hral do 75. min, Michal Ďuriš (obaja Mladá Boleslav) nefiguruje v zápise o stretnutí. Matúš Kozáčik odchytal a Patrik Hrošovský odohral celé stretnutie, Marek Bakoš sedel na lavičke náhradníkov, Marián Čišovský ani Martin Chrien (všetci Plzeň) nefigurujú v zápise o stretnutí.

1. Plzeň 11 8 2 1 25:8 26
2. Sparta Praha 11 8 1 2 17:5 25
3. Jablonec 11 6 3 2 21:9 21
4. Ostrava 11 5 3 3 8:13 18
5. Teplice 11 4 5 2 18:10 17
6. Mladá Boleslav 11 5 2 4 16:10 17
7. Bohemians 1905 11 5 1 5 16:17 16
8. Slovácko 11 4 3 4 22:18 15