Liverpool sa po mesiaci teší z tesnej výhry, Manchester City udrel v závere

Futbalisti Liverpoolu aj so slovenským obrancom Martinom Škrtelom v zostave sa po mesiaci dočkali v anglickej Premier League víťazstva, keď doma zdolali West Bromwich 2:1.

04.10.2014 18:54 , aktualizované: 20:38
Jordan Henderson, Liverpool Foto: ,
Jordan Henderson (v popredí) oslavuje gól so spoluhráčmi z Liverpoolu.

Na oboch góloch sa podieľal Jordan Henderson, ktorý raz skóroval a na druhý gól prihral Adamu Lallanovi. Ten v lige skóroval po 189 dňoch. Išlo o 55. a 56. gól, ktorý za posledné dve sezóny v drese Liverpoolu strelili anglickí hráči, čo je najviac zo všetkých tímov v súťaži. Liverpool sa zo 14. miesta v tabuľke sa „katapultoval“ na priebežnú 6. priečku.

Prvej výhry v sezóne sa dočkal Sunderland, ktorý doma zdolal Stoke 3:1. Stačili mu na to iba tri strely na bránku, mal stopercentnú efektivitu.

Burnley sa dočkalo gólu po dlhých 565 minútach, čo je desiata najdlhšia séria v histórii Premier League. Šnúru ukončil na ihrisku Leicesteru Michael Kightly, keď zblízka dostal loptu do siete. Domáci dvoma gólmi skóre otočili, ale na začiatku šiestej nadstavenej minúty vyrovnal Ross Wallace. Leicester dal 10 zo svojich 11 gólov v domácom prostredí.

Bývalý útočník pražskej Sparty Wilfried Bony sa dočkal prvého gólu v novej sezóne a pomohol Swansea k remíze 2:2 s Newcastlom. Za hostí dvakrát vyrovnal Papiss Cissé. Na oba góly Swansea prhrával Gylfi Sigurdsson, ktorý tak so šiestimi asistenciami vládne spoločne s Cescom Fabregasom v celej súťaži.