Chelsea vstúpila do sezóny výhrou, prvý gól strelil Diego Costa

Futbalisti FC Chelsea úspešne vstúpili do novej sezóny anglickej Premier League, v pondelkovom dueli úvodného kola zvíťazili na ihrisku nováčika FC Burnley 3:1. Všetky štyri góly padli ešte v prvom polčase.

18.08.2014 23:12
John Terry Foto:
John Terry.

Gólový účet stretnutia otvoril domáci stredopoliar Scott Arfield, no hostia sa dokázali rýchlo otriasť. Už o tri minúty vyrovnala letná posila z Atlética Madrid Diego Costa a štyri minúty po ňom sa presadil aj André Schürrle.

Po polhodine hry strelil upokojujúci tretí gól Londýnčanov obranca Branislav Ivanovič. Premiéru v drese „The Blues“ absolvoval belgický gólman Thibaut Courtois, ktorý dostal prednosť pred skúseným Petrom Čechom.

Výsledok pondelkového stretnutia 1. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

FC Burnley – FC Chelsea 1:3 (1:3)
Góly: 14. Arfield – 17. Diego Costa, 21. Schürrle, 34. Ivanovič

Viac na túto tému: #Diego Costa #Chelsea FC