Atlético pustilo perie na ihrisku Levante, zaváhal aj Real Madrid

Futbalisti Atlética Madrid prekvapujúco prehrali v zápase 36. kola španielskej ligy na ihrisku Levante 0:2.

04.05.2014 19:18 , aktualizované: 23:02
Diego Simeone Foto: ,
Diego Simeone a jeho nešťastný výraz.

Vedúci tím tabuľky nezískal ani bod prvýkrát od 23. februára, kedy prehral v Pamplone 0:3, a ukončil tak sériu deviatich víťazných zápasov.

Už v 7. minúte Levante viedlo 1:0 po tom, čo si obranca Atlética Filipe Luis strelil vlastný gól. Zverenci Diega Simeoneho síce boli aktívnejším tímom, žiadna zo šancí však neviedla k vyrovnaniu.

V 69. minúte naopak na konečných 2:0 upravil španielsky útočník David Barral, keď využil presný center Víctora Casadesusa. Strelil tak siedmy gól v drese Levante, kam prišiel vlani z tureckého Ordusporu.

Tretí ašpirant na titul Real Madrid vo večernom stretnutí na vlastnom štadióne remizoval s Valenciou 2:2 a jeho odstup od mestského rivala je päťbodový. „Biely balet“ má k dobru stredajšiu dohrávku na pôde Valladolidu.

Almería – Betis Sevilla 3:2 (0:0)
Góly: 52. Díaz, 77. Aleix Vidal, 90.+ Azeez – 60. B. Rodríguez, 71. Sevilla, ČK: 53. Suso (Almería)

Levante – Atlético Madrid 2:0 (1:0)
Góly: 7. Filipe Luís (vlastný), 69. Barral

FC Sevilla – Villarreal 0:0

Real Madrid – Valencia 2:2 (0:1)
Góly: 59. Sergio Ramos, 90.+ C. Ronaldo – 44. Mathieu, 65. Parejo