Liverpool so Škrtelom tesne zdolal Norwich a titul má na dosah

Futbalisti FC Liverpool v zostave so slovenským obrancom Martinom Škrtelom urobili ďalší dôležitý krok k zisku majstrovského titulu v Premier League.

20.04.2014 15:20 , aktualizované: 19:20
FC Liverpool, radosť Foto: ,
Radosť futbalistov Liverpoolu z gólu do siete Norwichu. Vľavo obranca Martin Škrtel.

Na sobotňajšie zaváhanie Chelsea s posledným Sunderlandom (1:2) zareagovali víťazstvom 3:2 na ihrisku Norwichu a na čele tabuľky si vytvorili päťbodový náskok. Do konca súťaže zostávajú už len tri kolá.

Liverpool naposledy získal titul v roku 1990 a k najväčším favoritom nepatril ani pred týmto ročníkom. Na ihrisku Norwichu sa dostal do vedenia už v 4. minúte, keď skóroval Sterling. Už o sedem minút neskôr pridal druhý gól Suárez, s tridsiatimi gólmi jasný kráľ streleckého rebríčka.

Outsider deväť minút po prestávke znížil, ale dvojgólové vedenie vrátil Liverpoolu znova Sterling. Posledné slovo síce mali domáci po presnom zásahu Snodgrassa, ale líder tabuľky si už ustrážil zisk dôležitých troch bodov za víťazstvo 3:2.

Premier League – 35. kolo:

Norwich – Liverpool 2:3 (0:2)
Góly: 54. Hooper, 77. Snodgrass – 4. a 62. Sterling, 11. Suárez Matin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas a v 65. min dostal žltú kartu

Hull – Arsenal 0:3 (0:2)
Góly: 45. a 54. Podolski, 31. Ramsey

Everton – Manchester United 2:0 (2:0)
Góly: 28. Baines (z 11 m), 43. Mirallas