Prišlo aj na Bayern. Augsburg mu ukončil 53-zápasovú sériu bez prehry

Už istý nemecký futbalový majster Bayern Mníchov utrpel v domácej lige prvú prehru po 53 zápasoch.

05.04.2014 17:55 , aktualizované: 21:20
Sascha Mölders, Augsburg, dutbal Foto: ,
Sascha Mölders z Augsburgu sa postaral o ukončenie série Bayernu Mníchov bez prehry.

Rekordnú sériu úspešného obhajcu titulu ukončil Augsburg, na ktorého ihrisku favorit s niekoľkými náhradníkmi v základnej zostave prehral 0:1.

Naposledy vyšiel bavorský veľkoklub bodovo naprázdno v októbri 2012 po domácej prehre 1:2 s Leverkusenom. Favorit nehral v najsilnejšej zostave, na jeho súpiske sa vôbec neobjavili napríklad záložníci Franck Ribéry a Arjen Robben. Mario Gözte a Thomas Müller zasiahli až do druhého polčasu.

Videoskratka zo zápasu Augsburg - Bayern Mníchov.

To už ale Bayern prehrával, keď po polhodine hry chyboval na poliacej čiare pri ligovej premiére devätnásťročný stredopoliar Mitchell Weiser, loptu mu odobral Daniel Baier, našiel nabiehajúceho Saschu Möldersa a ten sa krížnou strelou nemýlil. Nemecký majster si po príchode opôr v druhom polčase vytvoril tlak, v najväčšej šanci trafil striedajúci David Alaba v 69. minúte žrď. V samom závere potom na druhej strane opečiatkoval bránkovú konštrukciu domáci Raul Bobadilla a stav už zostal nezmenený.

Druhý Dortmund musel v stretnutí s Wolfsburgom otáčať výsledok. V 34. minúte totiž najlepší strelec hostí Ivica Olič z bezprostrednej blízkosti doklepol vyrazenú loptu a „Vlci“ na Vestfálskom štadióne viedli. V druhom polčase ale najprv vyrovnal hlavou po rohovom kope Robert Lewandowski, ktorý sa 17. gólom dotiahol v tabuľke strelcov na vedúceho Maria Mandžukiča z Bayernu. Obrat v skóre dokonal po chybe hosťujúceho gólmana dorážkou do odkrytej bránky Marco Reus. Ten nadviazal na hetrik z minulého kola.

Schalke len remizovalo na ihrisku Werderu Brémy 1:1 a stratilo s Dortmundom kontakt. Brémy viedli po góle Argentínčana Franca Di Santu, aspoň bod zaistil tímu z Gelsenkirchenu krátko po polhodine hry Leon Goretzka. Zaváhanie Leverkusenu v piatkovej predohrávke s Hamburgom využila Borrussia Mönchengladbach, ktorá vďaka gólom Juana Aranga a Maxa Kruseho z penalty uspela na pôde Norimbergu 2:0 a posunula sa na štvrté miesto zaisťujúce postup do kvalifikácie Ligy majstrov.