AC Miláno dostalo od Parmy štvorku

Futbalisti AC Miláno tretíkrát za sebou v talianskej lige prehrali, keď podľahli Parme 2:4 a v tabuľke sú až na 11. priečke.

16.03.2014 17:42 , aktualizované: 23:59
Mario Balotelli Foto: ,
Mario Balotelli odchádza z trávnika po prehre AC Milána 2:4 s Parmou.

Od piatej minúty hrali domáci v desiatich po vylúčení brankára Abbiatiho. Abbiati oslabil milánsky tím po tom, čo v pokutovom území fauloval Ezequiela Schelotta. Nariadený pokutový kop premenil bývalý útočník AC Antonio Cassano.

Šesť minút po prestávke rovnaký hráč zvýšil na 2:0. Domáci dokázali aj v desiatich zápas po góloch Adila Ramiho a Maria Balotelliho z pokutového kopu vyrovnať, Parma však v závere doviedla stretnutie do víťazného konca.

Chvíľu po vyrovnaní poslal hostí opäť do vedenia Amauri, skóre uzavrel v šiestej minúte nadstaveného času Jonathan Biabiany. Parma tak zopakovala výsledok z prvého vzájomného zápasu na domácej pôde.

V súboji zostupom ohrozených klubov podľahla Catania na ihrisku Sassuola aj napriek tomu, že viedla po polhodine hry zásluhou Gonzala Bergessia. Domáci tromi gólmi v druhej polovici dokázali skóre otočiť, po ôsmich bodových stratách prvýkrát zvíťazili a opustili poslednú priečku. Na tú klesla práve Catania.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 28. kola Serie A:

Atalanta Bergamo – Sampdoria Janov 3:0 (2:0) Góly: 36. Carmona, 42. Bonaventura, 56. Denis

AC Miláno – Parma 2:4 (0:1)
Góly: 57. Rami, 76. Balotelli (z pok. kopu) – 9. a 51. Cassano (prvý z pok. kopu), 78. Amauri, 90.+ Biabiani, ČK: 5. Abbiati (AC Miláno)
Brankár Pavol Bajza sedel na lavičke náhradníkov, Lukáš Haraslín (obaja Parma) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Cagliari – Lazio 0:2 (0:1)
Góly: 19. Lulič, 69. B. Keita, ČK: 78. Conti (Cagliari)

Livorno – Bologna 2:1 (0:0)
Góly: 46. Benassi, 53. Paulinho – 86. Christodo­lopulos (z pok. kopu), ČK: 81. Ibrahima, 85. Emeghara (obaja Livorno) obaja po druhej ŽK
Marek Čech (Bologna) sedel na lavičke náhradníkov.

Sassuolo – Catania 3:1 (0:1)
Góly: 56. Zaza, 61. Missiroli, 89. Sansone – 30. Bergessio
Norbert Gyömbér (Catania) sedel na lavičke náhradníkov.

FC Janov – Juventus Turín 0:1 (0:0)
Gól: 89. Pirlo