Chelsea ide do trháku, Arsenal zlyhal

Futbalisti Chelsea vďaka hetriku útočníka Andrého Schürrleho porazili v anglickej lige Fulham 3:1 a vedú tabuľku už o štyri body pred Arsenalom.

01.03.2014 18:56
Andre Schürrle Foto: ,
V 28. kole anglickej futbalovej Premier League zvíťazil líder tabuľky FC Chelsea na ihrisku Fulhamu 3:1 vďaka čistému hetriku nemeckého reprezentanta Andreho Schürrleho.

Schürrle sa stal len tretím nemeckým hráčom v histórii Premier League, ktorý strelil v jednom zápase tri góly. Pred ním sa to podarilo Fredimu Bobicovi a Jürgenovi Klinsmannovi. Náskok „Blues“ v čele ligy sa zvýšil, pretože Arsenal nečakane podľahol na ihrisku Stoke 0:1.

Na štadióne Fulhamu padali v londýnskom súboji góly až v druhom polčase. Schürrle, letná posila z Leverkusenu, otvoril skóre v 52. minúte, keď technickou strelou zakončil svoj ​​únik po prihrávke Edena Hazarda.

Ďalšie dva góly potom dvadsaťtriročný útočník vtesnal do štyroch minút. Najprv z hranice veľkého vápna zvýšil na 2:0 a po prihrávke Fernanda Torresa v 69. minúte strelil tretí gól. O ďalšie čisté konto pripravil Petra Čecha šestnásť minút pred koncom Holanďan Johnny Heitinga.

Chabú bilanciu Arsenalu na ihrisku Stoke potvrdili hostia aj tentoraz. O ich prehre rozhodol z penalty v 76. minúte Jonathan Walters, keď predtým zahral rukou v pokutovom území Laurent Koscielny. Tréner Arséne Wenger nevyhral na Brittania Stadium už ôsmy zápas v rade. Naopak, domáci Mark Hughes je prvým koučom v Premier League, ktorý dokázal poraziť Arsenal so štyrmi rôznymi klubmi. Predtým sa mu to podarilo s Blackburnom, Manchestrom City a Queens Parkom.

Náskok Arsenalu na tretí Manchester City zostáva dvojbodový. Citizens však majú dve stretnutia k dobru.

Everton – West Ham 1:0 (0:0)
Gól: 81. Lukaku

Fulham – FC Chelsea 1:3 (0:0)
Góly: 74. Heitinga – 52., 65. a 68. Schürrle

Hull City – Newcastle United 1:4 (0:2)
Góly: 46. C. Davies – 10. a 55. Moussa Sissoko, 42. Rémy, 90.+ Anita

Stoke City – Arsenal Londýn 1:0 (0:0)
Gól: 76. Walters (z pok. kopu)