Premiéra ako hrom, Depetris sa v Olomouci uviedol dvoma gólmi

Naturalizovanému slovenskému futbalovému reprezentantovi Davidovi Depetrisovi stačila iba polhodinka, aby začal plniť úlohy, na ktoré ho vedenie Sigmy Olomouc angažovalo z tureckého klubu Caykur Rizespor na polročné hosťovanie.

22.02.2014 22:33 , aktualizované: 23:13
David Depetris Foto: ,
David Depetris.

Útočník argentínskeho pôvodu sa v novom drese uviedol v českej Gambrinus lige dvoma gólmi v 12. a 29. minúte sobotňajšieho stretnutia 17. kola proti Slavii Praha, v ktorom domáci napokon zvíťazili presvedčivo 5:1. Obávaný 25-ročný zakončovateľ hral do 88. minúty.

Pozrite si prvý gól Davida Depetrisa.
Pozrite si druhý gól Davida Depetrisa.

Depetris má s Rizesporom zmluvu ešte na 2,5 roka, ale pod vedením trénera Rizu Calimbaya nedostával príležitosť. Na Slovensku si spravil meno v Trenčíne. V sezóne 2012/2013 bol v jeho drese so 16 gólmi kráľom strelcov Corgoň ligy, hoci odohral iba jej jesennú časť.

Výsledky 17. kola:

Znojmo – Jihlava 0:0
Matúš Lacko odohral celé stretnutie a v 35. min videl ŽK, Erik Liener (obaja Znojmo) nastúpil v 82. min. Vladimír Kukoľ (Jihlava) odohral celé stretnutie

Příbram – Bohemians 1905 1:0 (1:0)
Gól: 34. Řezníček
Tomáš Hájovský (Příbram) odohral celé stretnutie. Ivan Lietava a Lukáš Pauschek (obaja Bohemians) odohrali celé stretnutie

Slovácko – Jablonec 1:0 (1:0)
Gól: 3. J. Petr
Tomáš Košút a Patrik Šimko (obaja Slovácko) odohrali celé stretnutie.

Sigma Olomouc – Slavia Praha 5:1 (4:0)
Góly: 8. a 87. Zahradníček, 12. a 29. DEPETRIS, 45. Pospíšil – 54. Boudjemaa, ČK: 69. Nitrianský (Slavia) po druhej ŽK
David Depetris hral do 88. min a strelil dva góly, Kamil Karaš (obaja Olomouc) nastúpil v 86. min. Matej Rakovan (Slavia) odchytal celé stretnutie.

1. Sparta Praha 16 13 3 0 41:11 42
2. Plzeň 16 11 4 1 37:12 37
3. Dukla Praha 17 8 6 3 22:14 30
4. Teplice 17 8 4 5 36:22 28
5. Mladá Boleslav 16 7 5 4 32:19 26
6. Liberec 16 7 4 5 16:19 25
7. Jablonec 17 6 4 7 30:29 22
8. Slovácko 17 6 4 7 26:27 22