Dortmund vysoko prehral v Hamburgu

Futbalisti Borussie Dortmund prehrali v sobotňajšom zápase 22. kola nemeckej bundesligy na pôde Hamburgeru SV vysoko 0:3.

22.02.2014 19:38 , aktualizované: 21:25
Petr Jiráček, Hamburg, futbal Foto: ,
Petr Jiráček z Hamburgu (v strede) sa so spoluhráčmi teší z prvého gólu v sieti Dortmundu.

Hamburg dosiahol na body prvýkrát po siedmich ligových prehrách. Skóre otvoril Čech Petr Jiráček, ktorý sa do zostavy Hamburgu dostal po dvoch mesiacoch. Krátko pred prestávkou dosiahol prvý gól v sezóne. Lasogga potom v 58. minúte po samostatnom úniku zvýšil na 2:0 a konečnú podobu výsledku dal v nadstavenom čase Turek Hakan Calhanoglu. Dortmund po troch víťazstvách vyšiel prvýkrát bodovo naprázdno a v tabuľke zostáva tretí.

Videozostrih zo zápasu Hamburg - Dortmund.

Zaváhanie Borussie nevyužil druhý Leverkusen, ktorý prehral na ihrisku Wolfsburgu 1:3 a na tretí Dortmund má naďalej náskok jedného bodu. Leverkusen prehrával od 13. minúty po treťom ligovom góle Holanďana Basea Dosta, ale ešte do polčasu stihol vyrovnať Sidney Sam. V druhom polčase vrátil domácim vedenie Brazílčan Luiz Gustavo, definitívu dal Wolfsburgu Ricardo Rodríguez, ktorý síce nepremenil pokutový kop, loptu vyrazenú gólmanom Berndom Lenom ale neskôr dopravil do bránky.

Stuttgart pred vlastnými divákmi prehral 1:2 s Herthou, v drese ktorej odohral celý zápas aj slovenský reprezentant Peter Pekarík. Z plného bodového zisku sa tešili hráči Norimbergu, ktorí po polčase prehrávali s Braunschweigom 0:1. V rozmedzí dvoch minút v úvode druhého dejstva však otočili vývoj duelu a tesné vedenie si udržali aj napriek tomu, že hrali bez vylúčeného obrancu Pera Nilssona. Obe strany mali príležitosti na zmenu skóre, domáci však nepremenili jeden pokutový kop, hostia dokonca dva.

Výsledky 22. kola:

Freiburg – Augsburg 2:4 (1:1)
Góly: 17. Schmid, 73. Mehmedi – 7. T. Werner, 78. Verhaegh, 84. Halil Altintop, 90.+ Baier
Karim Guédé (Freiburg) sedel na lavičke náhradníkov.

Hamburger SV – Borussia Dortmund 3:0 (1:0)
Góly: 42. Jiráček, 58. Lasogga, 90.+ Calhanoglu

Borussia Mönchengladbach – Hoffenheim 2:2 (2:0)
Góly: 4. Herrmann, 18. Jantschke – 56. Firmino, 82. Salihovič (z pok. kopu)

Norimberg – Braunschweig 2:1 (0:1)
Góly: 46. Kiyotake, 47. Pekhart – 35. Kumbela, ČK: 33. P. Nilsson (Norimberg)
Róbert Mak (Norimberg) sedel na lavičke náhradníkov

VfB Stuttgart – Hertha Berlín 1:2 (1:1)
Góly: 45. Boka – 5. Kobiašvili, 87. S. Wagner, ČK: 90.+ S. Wagner (Hertha) po druhej ŽK