Arsenal rozdrvil Sunderland a udržal krok s Chelsea

Futbalisti Arsenalu vyhrali v sobotňajšom zápase 27. kola anglickej Premier League nad Sunderlandom vysoko 4:1.

22.02.2014 19:14 , aktualizované: 21:15
Olivier Giroud, Arsenal Foto: ,
Olivier Giroud z Arsenalu strelil Sunderlandu dva góly.

Londýnsky celok stále na druhom mieste tabuľky stráca bod na Chelsea, ktorá zdolala doma Everton 1:0 až gólom Johna Terryho z tretej minúty nadstaveného času.

O triumfe Arsenalu rozhodol dvoma gólmi francúzsky útočník Olivier Giroud. Už v prvom polčase rozšíril svoju bilanciu v sezóne na dvanásť gólov a je najlepším ligovým strelcom Arsenalu. Tretí gól pridal Tomáš Rosický. Po zmene strán sa oba tímy už presadili len raz.

Strelec rozhodujúceho gólu Chelsea bol dlho neistý a niekoľkokrát sa zmenil. Pôvodne bol pripísaný Frankovi Lampardovi, ktorý loptu z priameho kopu nacentroval do šestnástky. Potom bol gól označený za vlastný zásah brankára Tima Howarda, ktorý pohybom ruky do bránky lopte pomohol. Nakoniec bol gól pripísaný Terrymu, ktorý Lampardov center zrejme ľahko tečoval.

Videozostrih zo zápasu Chelsea - Everton.

Chelsea odplatila rovnakým výsledkom súperovi prehru zo septembrového duelu. Tréner hostí Roberto Martínez v úlohe hlavného trénera prehral všetkých päť duelov, ku ktorým v pozícii hlavného kouča na Stamford Bridge nastúpil.

Po troch bodových stratách sa výhry naopak dočkali futbalisti Manchestru United, ktorí uspeli na ihrisku ligového nováčika Crystal Palace 2:0. Skóre otvoril až v 62. minúte Robin van Persie z penalty po faule na Patricea Evru. Holandský strelec v posledných piatich zápasoch skóroval štyrikrát. Šesť minút nato pridal druhý gól Wayne Rooney, ktorý v lige trafil po takmer dvoch mesiacoch.