V Brémach pustošil ďalší uragán. Z Bavorska

Futbalisti Bayernu Mníchov v nemeckej lige znova natiahli rekordnú sériu bez prehry, ktorá teraz trvá už 40 stretnutí. V 15. kole aj vďaka skvelému výkonu Francka Ribéryho vyhrali v Brémach 7:0 a na prvom mieste tabuľky majú sedembodový náskok.

07.12.2013 18:06
Bayern, Brémy Foto: ,
Veľká radosť hráčov Bayernu v Brémach.

Bayern sa dostal do vedenia v 21. minúte , keď si center prenikajúceho Ribéryho zrazil do vlastnej siete stopér Assante Lukimya. Skóre zvýšil čoskoro hlavičkou Daniel van Buyten a ešte do polčasu zariadil tímu trénera Pepa Guardiolu trojgólový náskok Ribéry.

Werder inkasoval ďalší gól v 60. minúte, kedy Ribéry našiel pred prázdnou bránkou Maria Mandžukiča. Na päťgólový rozdiel upravil Thomas Müller, ďalší gól pridal po parádnej kombinácii v pokutovom území opäť Ribéry a v poslednej minúte uzavrel skóre Götze. Brémy majú z posledných dvoch duelov s úradujúcim šampiónom skóre 1:13.

Brémy – Bayern Mníchov 0:7 (0:3)
Góly: 38. a 82. Ribéry, 21. Lukimya (vlastný), 27. Van Buyten, 60. Mandžukič, 68. T. Müller, 90. Götze

Eintracht Frankfurt – Hofffenheim 1:2 (0:0)
Góly: 48. Joselu – 46. Schipplock, 51. Firmino

Hamburger SV – Augsburg 0:1 (0:1)
Gól: 18. Bobadilla

Mönchengladbach – Schalke 2:1 (2:1)
Góly: 25. Raffael, 45.+ Kruse (z pok. kopu) – 17. Farfán (z pok. kopu), ČK: 44. Höwedes (Schalke) po druhej ŽK

Stuttgart – Hannover 4:2 (2:2)
Góly: 13. Harnik, 33. Ibiševič, 52. I. Traoré, 84. Rausch – 28. Sobiech, 31. Sané

1. Bayern Mníchov 15 13 2 0 39:7 41
2. Leverkusen 14 11 1 2 31:14 34
3. Dortmund 14 10 1 3 35:15 31
4. Mönchengladbach 15 10 1 4 33:17 31
5. Schalke 15 7 3 5 30:28 24
6. Wolfsburg 14 7 2 5 20:16 23
7. Mainz 15 6 2 7 22:29 20
8. Augsburg 15 6 2 7 16:23 20