Suárez strelil štyri góly, Manchester United doma podľahol Evertonu

Uruguajský kanonier Luis Suárez prispel v 14. kole anglickej ligy štyrmi gólmi k výhre Liverpoolu 5:1 nad Norwichom.

04.12.2013 23:04
Luis Suárez Foto: ,
Útočník Liverpoolu Luis Suárez oslavuje jeden zo svojich štyroch gólov do siete Norwichu.

Suárez zvládol za úvodných 35 minút nastrieľať čistý hetrik. Strelecký účet si otvoril krásnym volejom, ktorým v 15. minúte prehodil gólmana Ruddyho. Po zvýšení v 29. minúte skóroval tretíkrát o šesť minút neskôr po ďalšej krásnej akcii, kedy svoju strelu namieril ku vzdialenejšej žrdi.

Krásny otvárací gól Luisa Suáreza

Svoje predstavenie zakončil Suárez v 74. minúte z pokutového kopu. Domáci potom znížili a výsledok spečatil Sterling. Suárez sa s 13 gólmi dostal na čelo tabuľky strelcov Premier League.

Ligovú tabuľku vedie aj po dnešku s štvorbodovým náskokom Arsenal, ktorý zdolal vďaka gólom Bendtnera a Özila Hull 2:0.

Góly zápasu Arsenal - Hull City

Druhú priečku si udržala Chelsea. Zo Sunderlandu si zverenci Josého Mourinha odviezli tesné víťazstvo 4:3, o ktoré sa postaral dvoma gólmi Hazard, jedným Lampard a tiež smutný hrdina posledných minút Bardsley. Domáci obranca si totiž v 84. minúte strelil vlastný gól, ktorým zvýšil na 4:2 pre hostí. Aj keď dve minúty nato zamieril tentoraz za Čechov chrbát, na body jeho tím nedosiahol.

Nevydarené stretnutie so svojím bývalým klubom Evertonom prežil tréner Manchestru United David Moyes, jeho tím prehral na Old Trafforde 0:1. Zápas rozhodol v 86. minúte Oviedo. Úradujúci majstri strácajú na Arsenal už 12 bodov.

Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý duel

Manchester United – FC Everton 0:1 (0:0)
Gól: 86. Oviedo

FC Southampton – Aston Villa 2:3 (0:1)
Góly: 48. J. Rodríguez, 69. P. Osvaldo – 15. Agbonlahor, 64. L. Kozák, 80. Delph

Stoke City – Cardiff City 0:0 (0:0)

AFC Sunderland – FC Chelsea 3:4 (1:2)
Góly: 14. Altidore, 50. O'Shea, 86. Bardsley – 36. a 62. Hazard, 17. Lampard, 84. Bardsley (vlastný gól)

Swansea City – Newcastle United 3:0 (1:0)
Góly: 45.+ N. Dyer, 66. Debuchy (vlastný gól), 81. Shelvey

FC Fulham – Tottenham Hotspur 1:2 (0:0)
Góly: 56. Dejagah – 74. Chiriches, 83. Holtby

West Bromwich Albion – Manchester City 2:3 (0:2)
Góly: 85. Pantilimon (vl.), 90+4. Anichebe – 9. Agüero, 24. Y. Touré, 74. Y. Touré (pen.)