Barcelona po prvý raz v sezóne prehrala. Škrtel si strelil vlastný gól

Futbalisti AC Miláno po piatich bodových stratách konečne zvíťazili. Nad poslednou Cataniou vyhrali 3:1.

01.12.2013 15:13 , aktualizované: 02.12.2013 10:18
Iker Muniain Foto: ,
Iker Muniain z Athletica Bilbao sa teší z víťazného gólu v súboji proti FC Barcelona.

Zároveň po prvý raz v sezóne uspeli na ihrisku súpera. V neúplnej tabuľke sa posunuli so 17 bodmi na ôsme miesto.

AC prehrávalo od 13. min, keď z veľkého vápna prepálil gólmana Gabriela Lucas Castro, lopte v ceste do bránky ešte pomohol obranca Daniele Bonera. Hostia v priebehu siedmich minút kontrovali zásluhou voleja Riccarda Montoliva.

Po zmene strán najprv nasmeroval „Rossoneri“ k trom bodom štvrtým gólom v sezóne najlepší strelec AC Mario Balotelli. O dve minúty nato domácí Panajotis Tachtsidis videl po faule červenú kartu a Catania dohrávala v desiatich. Konečnú podobu výsledku dal deväť minút pred koncom Brazílčan Kaká.

Radosť hráčov AC Miláno po góle Maria Balotelliho. Foto: SITA/AP, Carmelo Imbesi
AC Miláno , radosť Radosť hráčov AC Miláno po góle Maria Balotelliho.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 14. kola Serie A:

Catania – AC Miláno 1:3 (1:1)
Góly: 13. L. Castro – 20. Montolivo, 63. Balotelli, 81. Kaká, ČK: 65. Tachtsidis (Catania)
Norbert Gyömbér (Catania) sedel na lavičke náhradníkov.

Anglicko – Manchester United len remizoval

Futbalisti Manchestru United remizovali na ihrisku Tottenhamu 2:2 a na ôsmom mieste majú na svojho súpera naďalej náskok jedného bodu. Oba góly hostí dal útočník Wayne Rooney, ktorý s ôsmimi gólmi predstihol na čele klubovej tabuľky strelcov Robina Van Persieho. Holandský kanonier pre zranený prst nehral.

Tottenham išiel do vedenia po osemnástich minútach, keď Kyle Walker z priameho kopu prepálil múr i gólmana Davida De Geu. O štvrť hodiny neskôr Walker chyboval, keď centrovaný loptu nechtiac sklepol na nabiehajúceho Rooneyho, ktorý z hranice malého vápna vyrovnal. Bol to jeho 163. gól v Premier League, vďaka čomu sa na piatom mieste historického poradia strelcov vyrovnal Robbiemu Fowlerovi.

V druhom polčase najprv vrátil „kohútom“ vedenie presnou strelou do horného rohu Brazílčan Sandro. O tri minúty neskôr ale brankár Hugo Lloris fauloval v pokutovom území unikajúceho Dannyho Welbecka a Rooney z penalty svojím gólom číslo 164 znovu vyrovnal.

Tottenham v domácom prostredí čaká na výhru nad United od mája 2001.

Liverpool prehral 1:3 na pôde Hullu City. Slovenský reprezentačný obranca Martin Škrtel odohral za „The Reds“ celý zápas, v 87. min spečatil výsledok vlastným gólom do siete Simona Mignoleta.

Pozrite si vlastný gól Martina Škrtela.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 13. kola Premier League:

Tottenham – Manchester United 2:2 (1:1)
Góly: 18. K. Walker, 54. Sandro – 32. a 57. Rooney (druhý z pok. kopu)

Hull City – FC Liverpool 3:1 (1:1)
Góly: 20. Livermore, 72. Meyler, 87. ŠKRTEL (vlastný) – 27. Gerrard
Martin Škrtel (Liverpoool) odohral celý duel a v 87. min strelil vlastný gól.

Španielsko – Prvá prehra Barcelony

Futbalisti FC Barcelona prehrali za uplynulých sedem dní dva zápasy, po neúspechu v Lige majstrov s Ajaxom Amsterdam prvýkrát zaváhali aj v španielskej najvyššej súťaži, keď v nedeľu neuspeli na ihrisku Athletica Bilbao (0:1). Katalánci sú so 40 bodmi lídrami ligovej tabuľky, ale len o skóre pred Atléticom Madrid. O výhre Bilbaa rozhodol v 70. min Iker Muniaín.

„Počas úvodných 70 minút som videl veľmi dobrý výkon Barcelony, úplne iný než na pôde Ajaxu. Z môjho pohľadu bol prvý polčas v našom podaní jeden z najlepších v tejto sezóne,“ vyhlásil tréner katalánskeho tímu Gerardo „Tata“ Martino. „Samozrejme, ak by sa nám podarilo skórovať, zápas by sa vyvíjal inak. Domáci brankár nemal veľa práce, napriek tomu sme mali dostatok príležitostí na strelenie gólu,“ uviedol 51-ročný argentínsky kouč a dodal: „Po presnom zásahu Muniaína sa obraz hry zmenil, no v niektorých úsekoch zápasu sme dominovali. Nedokázali sme sa presadiť vo finálnej fáze, chýbala nám rozhodujúca kolmá prihrávka – obvykle s tým tento tím nemá žiadny problém.“

Athletic dal Barcelone vo vzájomných ligových zápasoch po nedeli už 250 gólov. Viac lôpt do siete FC dopravili len hráči Realu Madrid (271). Bilbao zdolalo úradujúceho španielskeho majstra prvýkrát od mája 2006 a ukončilo štrnásťzápasovú sériu bez výhry proti tomuto súperovi. „Nikoho neteší, keď prehrá. V niektorých fázach sme hrali veľmi dobre, chýbala nám však efektivita pri zakončení. Dôležité je, aby sme aj napriek neúspechom zostali pokojní a vyrovnaní,“ povedal záložník Andrés Iniesta.

Hra FC Barcelona bola poznačená absenciou zraneného Lionela Messiho. Tímu však chýbali zo základnej zostavy aj brankár Víctor Valdés a obranca Dani Alves. Bilbao si vzalo príklad z Ajaxu a takmer totožnou taktikou slávilo úspech. Barcelončania sa po zápase hnevali na rozhodcu Juana Martíneza Manueru, ktorý ukázal za stavu 0:0 v 57. min domácemu Anderovi Iturraspemu iba žltú kartu za stiahnutie unikajúceho Neymara. „Bilbao má dobrý tím. Je vždy ťažké uspieť, ak nepremeníte šance. Mali sme ich dosť. Rozhodca však tiež neodviedol dobrú prácu. Mal dať červenú kartu a zmenila by sa hra. Bola to jasná situácia, Neymar išiel sám na brankára, bez pochýb sa malo vylučovať,“ tvrdil stredopoliar Sergio Busquets, ktorého doplnil tréner FCB „Tata“ Martino: „Po zmene strán sa odohrala jedna situácia, ktorá mohla úplne zmeniť zápas.“