Hamšík rozhodol pekným gólom o tesnej výhre Neapola

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík strelil víťazný gól Neapola v sobotňajšom stretnutí 11. kola najvyššej talianskej súťaže proti Catanii Calcio. Dvadsaťšesťročný ofenzívny stredopoliar dosiahol svoj piaty ligový gól pri deviatich štartoch v Serie A 2013/2014 a spolu s Josém Callejónom a Gonzalom Higuaínom sú najlepšími strelcami "partenopei".

02.11.2013 20:33
Kapitán Neapola Marek Hamšík oslavuje víťazný... Foto: SITA/AP, Salvatore Laporta
Marek Hamšík Kapitán Neapola Marek Hamšík oslavuje víťazný gól do siete Catanie.

Podľa štatistiky na oficiálnej internetovej stránke Mareka Hamšíka to bol pre banskobystrického rodáka 275. súťažný zápas v drese Neapola, celkovo má na konte v jeho drese už 76 gólov. Za hostí z Catanie absolvoval celý duel slovenský reprezentant do 21 rokov Norbert Gyömbér.

Gól Mareka Hamšíka do siete Catanie

Futbalisti Juventusu po ôsmich rokoch uspeli na ihrisku Parmy a zvíťazili v deviatom z doterajších jedenástich zápasov v Serii A.

SSC sa dostal na druhú priečku ligového pelotónu, za vedúcim AS Rím zostáva o dva body. „Vlčica“ má však k dobru nedeľňajší súboj na pôde FC Turín.

Po tesnej výhre 1:0 strácajú v tabuľke dva body na prvý AS Rím, ktorý má však stretnutie k dobru.

Juventus naposledy v Parme vyhral v septembri 2005 a dnes sa mu dlho nedarilo prekonať pevnú obranu domácich. Tí na svojom štadióne zatiaľ prehrali len so suverénnym AS, ale súčasne doteraz ako jediní lídrovi tabuľky strelili gól.

Turínčania sa rozhodujúceho gólu dočkali v 77. minúte, keď po necelej minúte na ihrisku nastrelil striedajúci Fabio Quagliarella brvno a z dorážky mieril presne Paul Pogba. Antonio Conte tak mohol vo svojom stom zápase v úlohe trénera v Serii A oslavovať víťazstvo.