Milionárska naháňačka za titulom pokračuje. PSG dostihol Monaco

Futbalisti Paríž St. Germain zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 9. kola najvyššej francúzskej súťaže na pôde veľkého rivala Olympique Marseille 2:1.

06.10.2013 23:11 , aktualizované: 23:19
Futbal LM osemfinále Valencia Paríž SG Foto: ,
Radosť hráčov PSG.

V zaujímavom zápase dokázal klub z Parku princov získať tri body napriek tomu, že hodinu hral len s desiatimi hráčmi. Už po 30 minútach zápasu išiel predčasne pod sprchy Motta.

Domáci následne premenili pokutový kop a vyzeralo to, že v šlágri kola im víťazstvo neujde.

Lenže v poslednej minúte šokoval fanúšikov Marseille Maxwell a po zmene strán dokonal obrat favorita z pokutového kopu hviezdny Ibrahimovič.

Parížania sa tak v tabuľke dotiahli na nováčika z Monaca. Na čele ligy sú dva momentálne najbohatšie kluby vo Francúzsku a zároveň najvážnejší favoriti na zisk titulu.

Otvárací gól Ayewa

Súhrn výsledkov 9. kola – nedeľa:

Olympique Marseille – Paríž St. Germain 1:2 (1:1)
Góly: 34. Ayew (z pok. kopu) – 45. Maxwell, 66. Ibrahimovič (z pok. kopu), ČK: 30. Motta (Paríž)

Montpellier – Olympique Lyon 5:1 (2:0)
Góly: 17. a 68. V. Montaňo, 45. Mounier, 60. a 67. Cabella (prvý z pok. kopu) – 47. Lacazette, ČK: 82. Gonalons (Lyon)

Girondins Bordeaux – Sochaux 4:1 (2:1)
Góly: 70. a 89. Diabate, 21. Saivet (z pok. kopu), 38. Jussie – 17. Contout