Ronaldo rozhodol o víťazstve Realu v nadstavenom čase

Futbalisti Realu Madrid na poslednú chvíľu odvrátili v španielskej lige druhú prehru v rade a dvoma gólmi v závere otočili duel s Levante.

05.10.2013 22:57 , aktualizované: 06.10.2013 07:36
Radosť Cristiana Ronalda. Foto: SITA/AP, Alberto Saiz
Cristiano Ronaldo Radosť Cristiana Ronalda.

Po víťazstve 3:2 sú v tabuľke tretí s dvojbodovým mankom na vedúcu Barcelonu a druhé Atlético Madrid, oba najlepšie tímy ale duely ôsmeho kola ešte len čakajú.

Real bez zraneného najdrahšieho hráča sveta Garetha Balea dlho čakal vo Valencii na strelený gól, ktorý dal až v 61. minúte, keď po rohovom kope vyrovnal na 1:1 Sergio Ramos.

Levante skórovalo krátko predtým z rýchleho brejku, na ktorého konci bol Baba Diawara. Levante prekvapilo Real ešte aj ďalším gólom, päť minút pred koncom vyhral súboj s brankárom Diego López striedajúci marocký útočník Nabil El Zhar, udržal loptu v súboji s dvojicou obrancov a poslal svoj ​​tím do vedenia 2:1.

Víťazný gól Cristiana Ronalda

„Biely balet“ však znova bleskovo odpovedal vďaka Alvarovi Moratovi a nakoniec duel otočil vďaka tečovanej strele Cristiana Ronalda.

Primera división – 8. kolo:

Levante – Real Madrid 2:3 (0:0) Góly: 57. Diawara, 86. El Zhar – 61. Sergio Ramos, 90. Morata, 90.+ Cristiano Ronaldo

Vallecano – Real Sociedad San Sebastián 1:0 (0:0) Gól: 9. J. Viera (z pok. kopu)

Elche – Espanyol Barcelona 2:1 (1:0) Góly: 40. a 74. Coro – 66. Thievy, ČK: 88. Víctor Sánchez Mata (Espanyol)

Barcelona – Valladolid 4:1 (1:1) Góly: 14. a 64. Sánchez, 52. Xavi, 70. Neymar – 10. Guerra