Ibrahimovič - Falcao 1:1. Boháči sa rozišli zmierlivou remízou

Futbalisti Monaka remizovali v šlágri šiesteho kola francúzskej ligy v dueli najbohatších tímov súťaže na ihrisku Paríž St. Germain 1:1.

22.09.2013 23:20
Cavani, Falcao Foto: ,
Cavani (vľavo) a Falcao si po zápase vymenili dresy.

Ligový nováčik si tak udržal pred obhajcom titulu dvojbodový náskok na čele tabuľky.

Monako po posune do najvyššej súťaže v lete minulo za posily 170 miliónov eur a zaradilo sa medzi favoritov na titul, ktorý obhajuje PSG.

Parížsky tím v letnom prestupovom termíne nakúpil hráčov za 114 miliónov eur vrátane strelca Neapola Edinsona Cavaniho.

K videniu bolo v Paríži veľa šancí, góly sa ale vtesnali do úvodných dvadsiatich minút. Skóre duelu jediných nezdolaných tímov ligy otvoril v piatej minúte najlepší strelec posledného ročníka Zlatan Ibrahimovič, ktorý pred brankárom usmernil do siete Maxwellovu prihrávku.

V dvadsiatej minúte ale vyrovnal po priamom kope Radamel Falcao, za ktorého Monako v lete zaplatilo Atléticu Madrid 60 miliónov eur.

Lorient – Bordeaux 3:3 (2:3)
Góly: 23. Aboubakar, 45. Monnet-Paquet, 59. Diallo – 8. C. Diabaté (z pok. kopu), 24. Sertič, 31. Saivet

1. Monaco 6 4 2 0 10:3 14
2. Paríž St. Germain 6 3 3 0 9:4 12
3. St. Étienne 6 4 0 2 8:5 12
4. Marseille 6 3 2 1 8:4 11
5. Nice 6 3 2 1 10:7 11
6. Rennes 6 3 2 1 7:4 11
7. Lyon 6 3 1 2 11:5 10
8. Lille 6 3 1 2 5:4 10