Monaco zdolalo Marseille a súpera vystriedalo na čele ligy

Futbalisti Monaca zdolali v šlágri 4. kola francúzskej ligy Marseille 2:1. Svojho súpera pripravili o prvé body v sezóne a odsunuli ho z prvého miesta tabuľky na druhé.

01.09.2013 23:45
monaco, radosť, futbal Foto: ,
Radosť futbalistov Monaca.

Hráči Marseille v úvodných troch kolách ani raz nezaváhali, predčili tak bohato posilnených konkurentov Monaco a Paríž St. Germain. S ambicióznym nováčikom, ktorý je po príchode posíl za 140 miliónov eur považovaný za jedného z favoritov na titul, sa v nedeľu však v priamom súboji nevysporiadali.

Olympique poslal do vedenia tesne pred prestávkou stopér Lucas Mendes, ktorý v šiestej minúte nahradil zraneného Souleymana Diawaru. Pre dvadsaťtriročného Brazílčana znamenala hlavička po rohu Valbueny prvý gól od vlaňajšieho príchode z Coritiby.

Hneď po prestávke však vyrovnal zblízka kanonier Radamel Falcao a trafil tretíkrát od príchodu z Atlética Madrid. Kolumbijčan potom pre drobnejšie zranenie striedal a práve jeho náhradník Emmanuel Riviére rozhodol po šiestich minútach na ihrisku o troch bodoch pre Monaco.

Bordeaux prehralo 1:2 so St. Etienne a v dvadsaťčlennej tabuľke mu patrí pätnáste miesto so štyrmi bodmi. Jeho nedeľňajší súper naopak vyhral tretíkrát v súťaži a je tretí.

Výsledky 4. kola:

Olympique Marseille – AS Monaco 1:2 (1:0)
Góly: 43. L. Mendes – 47. Falcao, 79. Riviére

Nice – Montpellier 2:2 (2:1)
Góly: 18. Kolodziejczak, 43. Eysseric – 43. S. Camara, 52. Tiéné, ČK: 84. D. Bakar (Montpellier) po druhej ŽK

Saint-Étienne – Girondins Bordeaux 2:1 (1:0)
Góly: 7. Hamouma, 50. Perrin – 90. Obraniak

1. Monaco 4 3 1 0 8:2 10
2. Marseille 4 3 0 1 7:3 9
3. St. Étienne 4 3 0 1 4:2 9
4. Paríž St. Germain 4 2 2 0 6:3 8
5. Rennes 4 2 1 1 5:4 7
6. Reims 4 2 1 1 4:3 7