Hellas na triumf nad AC nenadviazal, prehral na ihrisku AS Rím

Futbalisti Hellasu Verona nenadviazali na šokujúcu výhru 2:1 nad AC Miláno a v druhom kole talianskej ligy prehrali na ihrisku AS Rím 0:3.

01.09.2013 23:17
as rím, radosť, futbal Foto: ,
Radosť futbalistov AS Rím.

Okrem ich súpera sa v nedeľu k Juventusu a Neapolu medzi šesťbodové tímy zaradili ešte hráči Interu Miláno a Fiorentiny.

Ligový nováčik a šampión zo sezóny 1984/85 Hellas držal v Ríme nádeje na body takmer hodinu, potom ale tečoval loptu do vlastnej bránky obranca Fabrizio Cacciatore. Na strelený gól potom nadviazali výstavnými strelami balkánske opory záložnej rady domácich: behom desiatich minút výsledok uzavreli Miralem Pjanič z Bosny a striedajúci Srb Adem Ljajić.

Hráči AC úvodnú prehru napravili domácou výhrou 3:1 nad Cagliari. Už v ôsmej minúte oslávil návrat do základnej zostavy po zranení gólom útočník Robinho a na 2:0 zvýšil sviatočný strelec Philippe Mexes, ktorý v minulej sezóne svojím jediným gólom v 87. minúte záverečného kola poslal AC do kvalifikácie Ligy majstrov.

Na zníženie Marca Saua z ďalekonosnej strely odpovedal po prestávke tvrdou dorážkou Mario Balotelli a poslal AC na šiestu priečku, najlepšiu z trojbodových celkov.

Zásluhou gólov Rodriga Palacia, Juta Nagatoma a Ricarda Alvareza zvíťazil aj konkurenčný Inter. Cataniu zdolal 3:0 a nadviazal na výhru 2:0 z úvodného duelu s Janovom. Ten v nedeľu spoznal ofenzívnu silu Fiorentiny, ktorá ho zdolala 5:2 a tiež sa zaradila medzi šesťbodové tímy.

Už v prvom polčase rozhodli o víťazstve „Violy“ Alberto Aquilani, Giuseppe Rossi a nemecký útočník Mario Gomez, ktorý dal prvý gól od príchodu z Bayernu. Jeho zásah bol nakoniec víťazný, pretože za Janov po pauze trafili Alberto Gilardino a z penalty Francesco Lodi, náskok Fiorentiny však poistil Rossi a v nadstavení z pokutového kopu znova Gomez.

Necelé štyri mesiace po svojom poslednom vzájomnom dueli v druhej lige sa stretli ligoví nováčikovia Sassuolo a Livorno. Tretí tím posledného ročníka Serie B Livorno odplatil jej víťazovi porážku 0:1 a v nedeľu vyhral 4:1.

FC Janov – Fiorentina 2:5 (0:3)
Góly: 54. Gilardino, 60. Lodi (z pok. kopu) – 14. a 55. G. Rossi, 41. a 90.+ M. Gómez (druhý z pok. kopu), 10. Aquilani, ČK: 90.+ Sampirisi (FC Janov)
Juraj Kucka (FC Janov) odohral celé stretnutie.

Sassuolo – Livorno 1:4 (0:1)
Góly: 66. Zaza – 69. a 86. Emeghara (druhý z pok. kopu), 44. Greco, 75. Paulo Sérgio Betanin

Udinese – Parma 3:1 (1:0)
Góly: 12. Agyemang-Badu, 72. Heurtaux, 89. Muriel (z pok. kopu) – 82. Cassano