Plzeň sa vrátila na čelo, Slavii hrozí ďalšia mastná pokuta

Futbalisti Viktorie Plzeň sa po nedeľňajšej výhre v 7. kole českej Gambrinus ligy nad Sigmou Olomouc (3:2) vrátili na čelo tabuľky. Pred druhou Spartou Praha však majú už len o jediný gól lepšie skóre.

01.09.2013 21:54
plzen, radost Foto:
Radosť futbalistov Plzne.

Plzeň mala bleskový nástup a Kolář dal po 52 sekundách najrýchlejší gól sezóny. Už v deviatej minúte pridal parádnou strelou druhý gól Rajtoral. Po zmene strán Šindelář znížil, ale Hejda vrátil majstrovi dvojgólový náskok. Sigma nezložila zbrane, Doležalova strela ju vrátila do hry, ale domáci si už dvanáste víťazstvo z trinástich posledných súťažných zápasov nedali vziať.

Bohemians Praha 1905 zdolali v súboji nováčikov a zatiaľ najslabších tímov súťaže Znojmo 2:0 a opustili pätnástou priečku. Skóre otvoril v prvom polčase Moravec, náskok poistil po zmene strán Bartek. Posledné Znojmo ostáva jediným ligovým tímom bez víťazstva a tréner Leoš Kalvoda konštatoval, že mužstvo nemá vnútornú silu a robí hrubé chyby.

Teplice v nedeľu stratili v Mladej Boleslavi ligovú neporaziteľnosť. Najlepšie strieľajúci tím ligy mal aj tentoraz veľa šancí, ale skvelého brankára Millera neprekonal. Naopak už v 4. minúte inkasoval po strele Fabiána. Obaja tréneri sa však po zápase zhodli, že prehralo lepšie mužstvo. Hráči Teplíc tak počas týždňa prehrali už druhýkrát, v stredu sa v pohári museli skloniť pred druholigovým Varnsdorfom, kde je zhodou okolností na hosťovaní päť mladoboleslavských hráčov.

Slavia síce v Jihlave ešte šestnásť minút pred koncom viedla 1:0 gólom Slováka Škutku, ale potom Vaculík z penalty vyrovnal a Kopic pridal víťazný gól domácich. Tréner Slavie Michal Petrouš sa domnieval, že penaltu rozhodca nariadiť nemusel. Jeho zverenci tak nesplnili úlohu troch výhier, ktorý dostali po debakli od Teplíc, a čaká ich ďalšia polmiliónová pokuta.

Výsledky 7. kola:

Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc 3:2 (2:0)
Góly: 1. D. Kolář, 9. Rajtoral, 64. L. Hejda – 61. Šindelář, 71. M. Doležal
Brankár Matúš Kozáčik a Michal Ďuriš absolvovali celé stretnutie, Marek Bakoš sa na ihrisko dostal v 77. min, Marián Čišovský (všetci Plzeň) nehral. Ivan Lietava hral od 80. min, Kamil Karaš (obaja Olomouc) do duelu nezasiahol.

Bohemians Praha – 1. SC Znojmo 2:0 (1:0)
Góly: 27. J. Moravec, 62. D. Bartek
Brankár Peter Gabriš a ani Martin Cseh (obaja Bohemians) nefigurujú v zápise o stretnutí. Matúš Lacko nebol na zápasovej súpiske, Patrik Hrošovský (obaja Znojmo) odohral prvý polčas.

Vysočina Jihlava – SK Slavia Praha 2:1 (0:1)
Góly: 74. L. Vaculik (z pok. kopu), 85. Kopic – 15. ŠKUTKA
Karol Karlík sa na ihrisko dostal v 57. min, Matúš Marcin nehral, Arnold Šimonek (všetci Jihlava) nefiguruje v zápise o stretnutí. Karol Kisel, Milan Bortel a Martin Dobrotka odohrali celé stretnutie. Bortel a Dobrotka dostali žltú kartu. Dávid Škutka hral do 78. min a skóroval. Martin Juhar sa dostal na ihrisko v 64. min. Matúš Čonka nehral, Matej Rakovan nechytal. Brankár Kamil Čontofalský (všetci Slavia) nefiguruje v zápise o stretnutí.

FK Mladá Boleslav – FK Teplice 1:0 (1:0)
Gól: 4. Fabian
Patrik Lukáč (Teplice) nefiguruje v zápise o stretnutí.