Podolski zabezpečil Arsenalu prvé body v sezóne

Futbalisti Arsenalu Londýn dali fanúšikom veľmi rýchlo zabudnúť na svoj výbuch v minulotýždňovom prvom kole najvyššej anglickej súťaže doma s Aston Villou.

24.08.2013 19:00 , aktualizované: 20:33
Lukas Podolski Foto: ,
Radosť Lukasa Podolskeho.

Kanonieri v týždni vyhrali 3:0 na pôde Fenerbahce Istanbul v play-off Ligy majstrov a v sobotu v 2. kole Premier League uspeli aj vo Fulhame 3:1. O dva góly Arsenalu sa postaral Lukasz Podolski, ktorý by mohol v najbližších dňoch zamieriť na hosťovanie do Schalke.

Sunderland na úvod sezóny prehral 0:1 s Fulhamom a v sobotu bol naopak blízko k jednogólovému víťazstvu. Do vedenia sa dostal už v 3. minúte, keď po rohu trafil hlavičkou Emanuele Giaccherini. Tri minúty pred koncom však jeho obrana neustrážila pri štandardnej situácii Josého Ponteho, ktorý vyrovnal.

Nováčik Hull po troch rokoch odohral v Premier League domáce stretnutie a hneď získal tri body. Výhru 1:0 nad Norwichom mu zariadil v 22. minúte z penalty Robbie Brady po faule na Yannicka Sagba. Práve faulovaný hráč ale svoj ​​tím vzápätí oslabil zákrokom na Russella Martina, ale Hull hodinové oslabenie zvládol.

Pred zápasom protestovalo asi štyridsať fanúšikov Hullu proti zmene názvu na „Hull Tigers“ s transparentom „Sme klub, nie značka“.

V záverečnom stretnutí sobotného programu zvíťazili futbalisti FC Liverpool na ihrisku Aston Villy zásluhou gólu Sturridga 1:0. Kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel nehral za hostí pre zranenie ľavého kolena.