Mourinho bráni Terryho: Nie je to rasista

28.09.2012 11:36
Terry, Mourinho
Jose Mourinho počas pôsobenia v Chelsea s Johnom Terrym. Autor: ,

Tréner futbalistov Realu Madrid José Mourinho sa chopil úlohy obhajcu svojho bývalého zverenca z Chelsea Johna Terryho, podľa jeho názoru nie je kapitán Londýnčanov žiadny rasista.

Niečo iné si myslí Anglická futbalová asociácia (FA), ktorá vo štvrtok zastavila bývalému reprezentačnému stopérovi činnosť na štyri súťažné zápasy a vymerala mu pokutu 220-tisíc libier za to, že v októbri minulého roku verbálne urazil rasovú príslušnosť obrancu Queens Park Rangers Antona Ferdinanda.

„John nie je žiadny rasista. Viem to na sto percent. V Chelsea sme mali dvanásť futbalistov z Afriky. Bol to vynikajúci tím a vládli v ňom skvelé vzťahy,“ povedal Portugalčan, ktorý viedol Chelsea v rokoch 2004 – 2007. Napriek svojmu presvedčeniu pripúšťa, že niekedy môžu na ihrisku padnúť aj slová hrubšieho zrna.

„Stáva sa to. Počas zápasu ide niekedy o viac ako len o hru a vaše reakcie nemusia zodpovedať tomu, aký ste človek. Možno mu vyletelo z úst niečo, čo sa dá chápať ako rasistická urážka. Za to mu patrí trest, ale, prosím, nevravte, že je rasista. Viem, o čom hovorím. Potvrdia vám to Didier Drogba, Geremi či Claude Makélélé,“ vyhlásil Mourinho.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku