Dobrá správa pred kvalifikáciou. Hamšík aj Kucka skórovali

Slovenským futbalistom sa v 2. kole talianskej Serie A strelecky darilo. Marek Hamšík strelil gól do siete Fiorentiny a prispel k výhre 2:1. Trafil aj Juraj Kucka, jeho Janov však nestačil na Cataniu, keď na jej ihrisku prehral 2:3. Aj na Apeninskom polostrove to boli posledné zápasy pred začiatkom kvalifikácie MS 2014. Slovensko sa predstaví v sobotu na pôde Litvy.

03.09.2012 00:51
Juraj Kucka Foto:
Juraj Kucka (vľavo) sa teší z gólu.
debata (6)

Futbalisti Juventusu zdolali Udinese 4:1. Turínsky klub, ktorý v poslednej sezóne získal titul bez prehry, má po dvoch kolách šesť bodov. Zato tretí tím minulého ročníka Udinese zostáva bez bodu.

Juventus poslal na ihrisku Udinese do vedenia z penalty Arturo Vidal. Zníženie domáceho Andreu Lazzariho prišlo v 78. minúte neskoro, súper totiž zásluhou Mirka Vučiniča a dvoch zásahov Sebastiana Giovinca v tom čase viedol už 4:0.

Prvé víťazstvo po návrate do Serie A mohol oslavovať český tréner Zdeněk Zeman, ktorého zverenci z AS Rím vyhrali 3:1 na ihrisku Interu Miláno. Na Lorenziho vedúci gól z 15. minúty ešte dokázala v závere polčasu reagovať letná posila z konkurenčného AC Cassano, góly Osvalda a Marquinha z druhého polčasu už ale znamenali plný bodový zisk pre hostí z hlavného mesta.

Plný počet bodov majú po dvoch kolách okrem Juventusu ešte Neapol, ktorý aj vďaka Hamšíkovi zdolal 2:1 Fiorentinu, a taktiež Lazio. Rímskemu tímu pomohol k výhre 3:0 nad Palermom dvomi gólmi nemecký kanonier Miroslav Klose.

Inter Miláno – AS Rím 1:3 (1:1)
Góly: 45. Cassano – 15. Florenzi, 67. Osvaldo, 81. Marquinho, ČK: 90. Osvaldo (AS Rím) po druhej ŽK

Góly: 32. Belfodil, 86. Rosi
Pavol Bajza (Parma) sedel na lavičke náhradníkov, Pavol Farkaš (Chievo) sedel na lavičke náhradníkov

Sampdoria Janov – AC Siena 2:1 (1:0)
Góly: 45. M. Lopez, 68. Gastaldello – 62. Vergassola, ČK: 82. Felipe (Siena) po druhej ŽK

Udinese – Juventus Turín 1:4 (0:2)
Góly: 78. Lazzari – 53. a 71. Giovinco, 14. Vidal (z pok. kopu), 45. Vučinič, ČK: 12. Brkič (Udinese)

1. Juventus 2 2 0 0 6:1 6
2. Neapol 2 2 0 0 5:1 6
3. Lazio 2 2 0 0 4:0 6
4. Sampdoria 2 2 0 0 3:1 5
5. AS Rím 2 1 1 0 5:3 4
6. Catania 2 1 1 0 5:4 4
7. FC Turín 2 1 1 0 3:0 3
8. Inter Miláno 2 1 0 1 4:3 3