Mak mal Dortumund 'na lopate', ale hrdinom Norimbergu sa nestal

Futbalisti Norimbergu sa postarali v 2. kole nemeckej bundesligy o prekvapenie, keď remizovali s majstrovským Dortmundom 1:1. Skóre otovoril český útočník v službách 1.FC Tomáš Pekhart, päť minút pred koncom duelu ale dokázal vyrovnať po skrumáži Poliak Jakub Blaszczykowski.

01.09.2012 19:44
Róbert Mak Foto:
Radosť futbalistov Norimbergu. Róbert Mak úplne vľavo.

Hrdinom zápasu sa mohol stať slovenský mladík Róbert Mak. Ten nastúpil v základnej zostave a päť minút pred koncom duelu bol veľmi blízko gólu. Hrdinom sa ale nestal, keďže loptu poslal len do žrde.

Róbert Mak z Norimbergu (v popredí) v súboji s... Foto: SITA
Róbert Mak, Ivan Perišič Róbert Mak z Norimbergu (v popredí) v súboji s Ivanom Perišičom z Dortmundu.

Hamburg prehral aj druhý zápas v sezóne a opäť neskóroval. Hráči z prístavného mesta prehrali na ihrisku Werderu Brémy 2:0. Prvé víťazstvo v sezóne zaistil Werderu v 52. minúte stredopoliar Aaron Hunt, ktorý si na pokutový kop trúfol, hoci tesne pred prestávkou v rovnakej príležitosti zlyhal. Vedenie potom po jeho asistenciu poistil Nils Petersen.

Augsburg podľa predpokladov prehral na ihrisku Schalke 1:3. Favorizovaný gelsenkirchenský tím viedol už 3:0, v závere už len upravil skóre hosťujúci Torsten Oehrl.

Góly: 8. Castro, 54. Wollscheid
Erik Jendrišek hral od 53. min, Karim Guédé (obaja Freiburg) odohral celý duel a v 79. min videl ŽK

Werder Brémy – Hamburger SV 2:0 (0:0)
Góly: 52. Hunt (z pok. kopu), 67. Petersen

Hoffenheim – Eintracht Frankfurt 0:4 (0:2)
Góly: 39. Compper (vlastný), 43. Schwegler, 82. A. Meier (z pok. kopu), 90. Lanig, ČK: 70. Salihovič, 74. Schröck (obaja Hoffenheim) obaja po druhej ŽK

Schalke 04 – Augsburg 3:1 (1:0)
Góly: 33. K. Papadopulos, 46. Jermaine Jones, 72. Huntelaar – 79. Oehrl