V Liverpoole vyčíňali rasisti. Ich útok dohnal Adeyemiho k slzám

, 07.01.2012 15:37
Dirk Kuyt, Tom Adeyemi
Dirk Kuyt z Liverpoolu upokojuje Toma Adeyemiho, ktorý sa stal obeťou rasistického útoku. Autor:

Anglická polícia vyšetruje incident z piatkového stretnutia 3. kola futbalového FA Cupu medzi tímami FC Liverpool a Oldham. V priebehu stretnutia došlo k slovnému útoku na pravého obrancu Oldhamu Toma Adeyemiho zo strany najvernejších priaznivcov FCL združujúcich sa na tribúne The Kop. Polícia tiež uviedla, že zatiaľ nedošlo k žiadnemu zatknutiu z dôvodu rasovo motivovaného útoku.

„To, že takto reagoval, znamená, že mu niečo museli povedať. Neviem však povedať, o čo išlo,“ vyhlásil tréner Oldhamu Paul Dickov k správaniu sa svojho zverenca, pričom podobné stanovisko zaujal aj kapitán Oldhamu Dean Furman.

„Je to totálna hanba. Dúfam, že úrady urobia potrebné kroky a vyriešia túto nepríjemnosť. Bol to pre Toma príliš veľký úder na to, aby zvládol takúto situáciu.“

V Liverpoole vyčíňali rasisti

Adeyemi bol po nadávkach od fanúšikov viditeľne rozrušený a neubránil sa slzám, nepomohlo ani utešovanie jeho spoluhráčov a Liverpoolčanov Stevena Gerrarda a Dirka Kuyta. Ako uviedla stránka dailymail.co.uk, dvadsaťročný mladík si musel vypočuť na svoju adresu pokriky: „skur..ný čierny bastard.“

Okrem toho skandovali „inteligentní fanúšikovia“ aj meno Uruguajčana Luisa Suaréza, ktorý nehrá práve kvôli rasistickému útoku. Za jeho urážky smerom k obrancovi Manchestru United Patricovi Evrovi dostal obávaný zakončovateľ trest na osem zápasov.

Luis Suaréz sa prizeral víťazstvu Liverpoolu...
Luis Suaréz sa prizeral víťazstvu Liverpoolu len z tribúny. Autor: SITA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk