Mönchengladbach rozstrieľal Brémy 5:0, Bayern podľahol Dortmundu

Nemecký futbalový tím Borussia Mönchengladbach vyhral v sobotňajšom zápase 13. bundesligového kola na svojom ihrisku nad Werderom Brémy vysoko 5:0. Hetrikom sa na tom podieľal útočník Marco Reus.

19.11.2011 18:14 , aktualizované: 20:51
Brémy Wolf Foto:
Andreas Wolf z Werderu Brémy.

Dvadsaťdvaročný talentovaný hráč sa trafil v 23., 38. a 52. minúte a v tejto sezóne si polepšil na desať gólov. Presne mierili aj jeho spoluhráči Patrick Hermann a Venezuelčan Juan Arango. Mizériu Werderu korunoval štvrť hodiny pred koncom červenú kartou grécky obranca Sokratis Papastathopulos.

Súboj Herthy Berlín s Freiburgom sa skončil remízou 2:2. Hosťom z nemeckej metropoly vypracovali pred prestávkou sľubný dvojgólový náskok Kolumbijčan Adrián Ramos a Peter Niemeyer. Freiburg sa však po prestávke vrátil do zápasu a vďaka dvom gólom striedajúceho Stefana Reisingera zachránil remízu. Posledný gól strelil tridsaťročný útočník až v piatej minúte nadstavenia. Slovák Erik Jendrišek presedel duel na lavičke Freiburgu.

Schalke porazilo na svojom ihrisku trápiaci sa Norimberg jasne 4:0 a predĺžilo jeho sériu bez víťazstva na osem bundesligových zápasov. Dvakrát sa presadil holandský kanonier Klaas-Jan Huntelaar, po jednom zásahu pridali Raúl a Lewis Holtby. Do stretnutia zasiahol aj slovenský útočník v službách Norimbergu Róbert Mak, ktorý nastúpil v 72. minúte.

V šlágri kola vyhrala Borussia Dortmund na ihrisku Bayernu Mníchov 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 65. minúte Götze. Dortmund vďaka zásahu devätnásťročného reprezentanta bodoval naplno šiestykrát z posledných siedmich zápasov a po nevydarenom vstupe do sezóny zvyšuje svoju šancu na obhajobu titulu. Za Bayernom momentálne zaostáva už len o dva body.

Sumáre – 13. kolo:

Freiburg – Hertha Berlín 2:2 (0:2)
Góly: 61. a 90. Reisinger – 20. Ramos, 45. Niemeyer

Kolín nad Rýnom – Mainz – zápas bol odložený

Mönchengladbach – Werder Brémy 5:0 (3:0)
Góly: 23., 38 a 51. Reus, 16. Herrman, 53. Arrango, ČK: 76. Papastathopulos (Brémy)

Schalke 04 – Norimberg 4:0 (2:0)
Góly: 13. a 66. Huntelaar, 39. Raúl, 84. Holtby
Róber Mak (Norimberg) hral od 72. min a v 84. min dostal ŽK.

Wolfsburg – Hannover 4:1 (2:1)
Góly: 22. a 37. Salihamidžič, 55. Chris, 74. Madlung – 43. Schulz, ČK: 58. Ya Konan (Hannover)

Bayern Mníchov – Borussia Dortmund 0:1 (0:0)
Gól: 65. Götze

1. Bayern Mníchov 13 9 1 3 32: 5 28
2. Dortmund 13 8 2 3 27: 9 26
3. Mönchengladbach 13 8 2 3 20: 9 26
4. Schalke 13 8 1 4 28:18 25
5. Brémy 13 7 2 4 23:21 23
6. Leverkusen 13 6 3 4 17:16 21