Pekarík bude v Kayserispore hosťovať do konca sezóny

30.08.2011 23:13, aktualizované: 31.08.2011 18:34
Peter Pekarík
Peter Pekarík. Autor:

Slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík si bude v novej sezóne obliekať dres šiesteho tímu ostatného ročníka najvyššej tureckej súťaže Kayserisporu, s ktorým sa dohodol na hosťovaní do konca ročníka 2011/2012 s možnosťou následného trvalého prestupu. Informoval o tom jeho agent Karol Csontó.

„Môžem potvrdiť už medializované informácie o Petrovom transfere do Turecka. Pekarík bude v Kayserispore na sezónnom hosťovaní. Podpísal zmluvu s následnou trojročnou opciou, čo znamená, že Kayserispor ho môže po ročníku 2011/2012 získať na trvalý prestup,“ povedal v stredu popoludní Csontó.

„O hráča mali záujem aj francúzsky Girondins Bordeaux či FC Janov. Museli sme však zobrať do úvahy viacero faktorov. Úlohu zohrali financie a samozrejme aj dlhodobé vyhliadky hráča. Pekarík má reálnu šancu nastupovať v základnej zostave Kayserisporu, čo nám predchádzajúce dva spomenuté klub nevedeli garantovať. Kayserispor je klub s veľkými ambíciami. V najvyššej tureckej súťaži chce bojovať o umiestnenie v hornej päťke, teda pomýšľa na účasť v pohárovej Európe. V klube pôsobí ďalších asi päť či šesť reprezentantov rôznych krajín. Pekarík sa ku svojim novým spoluhráčom pripojí po ukončení reprezentačných povinností a prvý zápas v drese nového zamestnávateľa by mohol odohrať v nedeľu 11. septembra na ihrisku Bursasporu v rámci 1. kola najvyššej tureckej súťaže,“ doplnil.

Dvadsaťštyriroč­ný bek doteraz hrával za bundesligový VfL Wolfsburg. Podľa nemeckých médií by sa odstupné mohlo pohybovať vo výške 1,5 milióna eur. Pekarík už dlhšie nedostával vo Wolfsburgu adekvátny počet zápasových príležitostí a opakovane vyjadril túžbu zmeniť pôsobisko. Hráčom VfL Wolfsburg bol od januára 2009 a hneď vo svojej premiérovej sezóne v I. bundeslige sa tešil z majstrovského titulu. Peter Pekarík sa nachádza v slovenskej nominácii na dvojzápas kvalifikácie o postup na budúcoročný kontinentálny šampionát v Írsku (2. septembra od 20.45 h SELČ v Dubline) a proti Arménsku (6. septembra od 20.15 h v Žiline).

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
43,99
Sweet trsové ružové ruže

Sweet trsové ružové ruže

25,99
Jarona 4

Jarona 4

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk