Barcelona vládne futbalu. V 'El Clásico' rozstrieľala Real 5:0!

Futbalisti Barcelony piatykrát za sebou triumfovali v slávnom španielskom derby proti Realu Madrid. V dohrávke 13. ligového kola doma deklasovali odvekého rivala jednoznačne 5:0 po góloch Xaviho, Pedra, Jeffrena a dvoch zásahoch Davida Villu. Real tak prvýkrát v sezóne prehral a premožiteľa našiel prvýkrát po 27 súťažných zápasoch. Naposledy prehral takisto s Barcelonou.

29.11.2010 23:05
Xavi Foto:
Xavi a jeho gólová oslava.

„Biely balet“ doplatil na nezvládnutý úvod zápasu. Už po šiestich minútach zahrozil Lionel Messi, lobom však trafil len brvno. V 10. minúte už ale udrel Xavi, ktorý si nabehol na parádnu prihrávku Iniestu a prehodil brankára Casillasa.

Navyše za ďalších osem minút sa uvoľnil Villa a strieľaným centrom vyzval ku gólu Pedra. Zaskočený Real síce tiež chvíľami hrozil, ale na pozornú obranu Barcelony nevyzrel.

Naopak po zmene strán Messi dvakrát počas dvoch minút prihrávkami za obranu uvoľnil Villu a ten potvrdil povesť kanoniera. Za stavu 4:0 sa už zápas zmenil v exhibíciu Barcelony, ktorá nedovolila trápícímu sa súperovi ani znížiť.

Namiesto toho striedajúci Jeffren piatym gólom ešte Real dorazil. Takmer sto tisíc fanúšikov na štadióne Nou Camp tak mohlo búrlivo oslavovať vysokú výhru nad nenávideným rivalom.

Na druhej strane Real prehral prvýkrát pod vedením trénera Josého Mourinha, pod ktorým sa pýšil predovšetkým nepriechodnou defenzívu, ktorá v predchádzajúcich dvanástich kolách nikdy nedostala viac ako jeden gól. Teraz však úplne zlyhala. Viac ako tri góly Real dostal prvýkrát od mája 2009, kedy doma prehral, ako inak s Bar­celonou, 2:6.

Potupnú porážku hráči Realu neuniesli psychicky. V nastavenom čase Ramos hrubo zostrelil Messiho a ešte rozpútal hromadnú strkanicu, do ktorej sa zapojili takmer všetci hráči na ihrisku. Rozhodca mu preto bez váhania udelil červenú kartu.

Španielsko, dohrávka 13. kola:

FC Barcelona – Real Madrid 5:0 (2:0)

• Góly: 55. a 58. D. Villa, 10. Xavi Hernández, 18. Pedro Rodríguez, 90.+ Jeffrén, ČK: 90.+ Sergio Ramos (Real), 98 772 divákov (vypredané)
  • Barcelona: Valdés – Alvés, Piqué, Puyol, Abidal – Xavi (87. Keita), Busquets, Iniesta – Messi, Villa (76. Krkič), Pedro (87. Jeffren). Tréner: Guardiola.
  • Real: Casillas – Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo (60. Arbeloa) – Khedira, Xabi Alonso – C. Ronaldo, Özil (46. L. Diarra), Di Mária – Benzema. Tréner: Mourinho.