Borbély prestúpil do Limassolu. Na Cypre sa stretne s Čontofalským

12.01.2010 14:46
Borbély
Balász Borbély. Autor:

Člen širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie Balázs Borbély prestupuje do cyperského prvoligového klubu AEL Limassol. Tridsaťročný defenzívny stredopoliar, resp. stopér sa s aktuálne 6. tímom tamojšej najvyššej súťaže dohodol na jeden a pol ročnej zmluve.

„Prakticky je to už celé spečatené. Zostáva nám už doriešiť jedine to, aby Temešvár vyrovnal určité pohľadávky, ktoré má voči Balázsovi. O tejto situácii som v utorok informoval aj trénera Limassolu Dušana Uhrina ml., ktorý povedal, že na Balázsa počká,“ povedal licenčný agent Dalibor Lacina.

Bývalý hráč Dunajskej Stredy, Artmedie Petržalka a nemeckého 1. FC Kaiserslautern Borbély sa momentálne podľa slov svojho manažéra nachádza v Temešvári, kde sa pokúsi v priebehu nasledujúcich dní doriešiť všetky potrebné záležitosti.

„Najneskôr do piatka by mal potom už odcestovať na Cyprus. Vybral si ho osobne tréner Uhrin, ktorý s ním pracoval jeden rok v Rumunsku. Na jeden z kľúčových postov v zostave potreboval skúseného hráča, ktorý má potrebnú kvalitu,“ uviedol Dalibor Lacina. Borbély, ktorý odišiel do Temešváru v decembri 2007 a zaviazal sa do leta 2011, sa v AEL Limassol stretne aj so svojím krajanom, brankárom Kamilom Čontofalským. Ten sa s cyperským mužstvom dohodol koncom decembra rovnako na 1,5-ročnom kontrakte s platnosťou do 30. júna 2011.

V FC Temešvár naďalej zostávajú dvaja Slováci – obrancovia Miloš Brezinský a Marián Čišovský. „Obaja sú stále hráčmi tohto klubu. Marián je momentálne zranený, v prvom rade sa musí vyliečiť a začať hrávať. Miloš tiež zostáva kmeňovým hráčom Temešváru,“ doplnil Dalibor Lacina.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

35,99
Lady farebné trsové ruže a orchidey

Lady farebné trsové ruže a orchidey

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk