Manchester nečakane angažoval útočníka Owena

03.07.2009 08:40, aktualizované: 20:03
Michael Owen
Michael Owen. Autor: ,

Niekdajší najlepší futbalista Európy Michael Owen sa stal prekvapivou akvizíciou Manchestru United. Anglický majster podpísal s 29-ročným útočníkom, ktorého kariéru pribrzdilo množstvo zranení, zmluvu na dva roky.

Tréner ManU Alex Ferguson nevníma príchod zakončovateľa náchylného k zraneniam ako riziko: „Michael je hráčom svetových kvalít s osvedčenou streleckou potenciou, o ktorej niet pochýb.“ Podľa britských médií sa obe strany dohodli na mzde na základe počtu štartov namiesto paušálneho platu.

Bývalý hráč Liverpoolu a Realu Madrid Owen, ktorému so sezónou 2008/2009 uplynul aj kontrakt s Newcastlom, bol medzičasom v kontakte s viacerými mužstvami. Pôvodne to vyzeralo „len“ na záujem Stoke a Hullu. „Práve som vstupoval do debát s klubmi, keď mi v stredu popoludní zatelefonoval Sir Alex a pozval ma na štvrtkové raňajky. Počas nich mi prezradil, že chce so mnou uzavrieť dohodu,“ povedal rodák z Chesteru Owen a dodal: „Bez rozmýšľania som súhlasil. Je to pre mňa fantastická príležitosť a budem sa ju snažiť využiť.“

Owenovi sa v júni skončila platnosť zmluvy s Newcastlom, s ktorým zostúpil do druhej ligy. Potom sa snažil zohnať nový angažmán pomocou reklamnej brožúrky o svojich úspechoch, ktorú rozposlal do klubov.

Bývalý hráč Liverpoolu a Realu Madrid hral za Newcastle od roku 2005. Týždenne si prišiel na viac ako 100.000 libier, ale nikdy sa nepresadil do základnej zostavy a vinou častých zdravotných problémov za klub odohral len 71 zápasov.

Záujem o majiteľa Zlatej lopty z roku 2001 majú údajne ďalšie anglické kluby Everton, Aston Villa, Stoke a Hull. V ManU by mal Owen čiastočne zaplátať dieru po odchode Cristiana Ronalda a Carlosa Téveza.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

35,99
Lady zelená orchidea

Lady zelená orchidea

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk