Manchester nečakane angažoval útočníka Owena

03.07.2009 08:40, aktualizované: 20:03
Michael Owen
Michael Owen. Autor: ,

Niekdajší najlepší futbalista Európy Michael Owen sa stal prekvapivou akvizíciou Manchestru United. Anglický majster podpísal s 29-ročným útočníkom, ktorého kariéru pribrzdilo množstvo zranení, zmluvu na dva roky.

Tréner ManU Alex Ferguson nevníma príchod zakončovateľa náchylného k zraneniam ako riziko: „Michael je hráčom svetových kvalít s osvedčenou streleckou potenciou, o ktorej niet pochýb.“ Podľa britských médií sa obe strany dohodli na mzde na základe počtu štartov namiesto paušálneho platu.

Bývalý hráč Liverpoolu a Realu Madrid Owen, ktorému so sezónou 2008/2009 uplynul aj kontrakt s Newcastlom, bol medzičasom v kontakte s viacerými mužstvami. Pôvodne to vyzeralo „len“ na záujem Stoke a Hullu. „Práve som vstupoval do debát s klubmi, keď mi v stredu popoludní zatelefonoval Sir Alex a pozval ma na štvrtkové raňajky. Počas nich mi prezradil, že chce so mnou uzavrieť dohodu,“ povedal rodák z Chesteru Owen a dodal: „Bez rozmýšľania som súhlasil. Je to pre mňa fantastická príležitosť a budem sa ju snažiť využiť.“

Owenovi sa v júni skončila platnosť zmluvy s Newcastlom, s ktorým zostúpil do druhej ligy. Potom sa snažil zohnať nový angažmán pomocou reklamnej brožúrky o svojich úspechoch, ktorú rozposlal do klubov.

Bývalý hráč Liverpoolu a Realu Madrid hral za Newcastle od roku 2005. Týždenne si prišiel na viac ako 100.000 libier, ale nikdy sa nepresadil do základnej zostavy a vinou častých zdravotných problémov za klub odohral len 71 zápasov.

Záujem o majiteľa Zlatej lopty z roku 2001 majú údajne ďalšie anglické kluby Everton, Aston Villa, Stoke a Hull. V ManU by mal Owen čiastočne zaplátať dieru po odchode Cristiana Ronalda a Carlosa Téveza.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku