Chorvátsky futbalista počas zápasu spadol, udrel si hlavu a zomrel + VIDEO

04.04.2008 00:37

Chorvátsko zasiahol smútok a žiaľ. Do futbalového neba odišiel dvadsaťštyriročný Hrvoje Čustič, ktorý zomrel na následky zranení počas ligového zápasu NK Zadar - Cibalia Vinkovci.

Mladý útočník sa zranil v úvodných minútach zápasu, keď po jednom z hlavičkových súbojov spadol a pri dopade sa udrel hlavou do betónovej steny, ktorá je vzidalená len dva metre od autovej čiary. „Nemohli sme nič robiť, bohužiaľ, zomrel,“ povedal Edi Karuc, primár anesteziologicko-resuscitačného oddelenia zadarskej nemocnice. Čustič bol bývalý chorvátsky reprezentant do 21 rokov.

Po náraze zostal futbalista ležať na zemi so silným opuchom mozgu, mal zlomenú lebku a v kritickom stave ho previezli do nemocnice, kde ho aj operovali. Najskôr to vyzeralo, že sa jeho zdravotný stav zlepšuje, ale v stredu večer sa mu veľmi priťažilo a vo štvrtok zomrel.

Hrvoje Čustič
Hrvoje Čustič

V Chorvátsku sa okažmite začali viesť diskusie, či bola táto tragédia nutná. Viacero štadiónov má, podobne ako ten zadarský, betónové steny až príliš blízko hracej plochy, čo ohrozuje zdravie hráčov. Čustič na to, bohužiaľ, doplatil vlastným životom, a preto mediá vyzývajú chorvátsky futbalový zväz k zmenám. Betónové steny sú totiž takmer na každom štadióne prvej ligy a aj nižších súťaží.

Okamžitá zmena môže ochrániť zdravie ostatným hráčom, no Čustičovi jeho život už nevráti… Česť jeho pamiatke.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

35,99
Lady zelená orchidea

Lady zelená orchidea

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk