Hamšíkov Neapol zdolal slávny Juventus

Futbalisti Neapolu zažívajú výborný týždeň, keď v druhom kole za sebou prekvapili a ozbíjali o body po AS Rím aj slávny Juventus Turín. Po remíze 4:4 v hlavnom meste si v domácom prostredí poradili s Turínčanmi 3:1.

28.10.2007 00:40
Neapol - Juventus Foto:
Brankár Juventusu Gianluigi Buffon likviduje hlavičkový pokus slovenského hráča Neapolu Mareka Hamšíka. V súboji nováčikov sa radoval SSC, ktorý zdolal Starú dámu 3:1.

Celý zápas pri tom odohral slovenský reprezentant a jeden z najlepších mladých hráčov na Apeninskom polostrove Marek Hamšík. Zápas poznačili dve kontroverzné penalty v rozpätí ôsmich minút druhého polčasu.

Prvý polčas sa niesol „v nudnom“ duchu, no v tom druhom sa hneď od úvodu začali diať veci. Stará dáma, v zostave bez potrestaného Pavla Nedvěda (dostal trest za faul lakťom), sa ujala vedenia po 38 sekundách druhého dejstva, keď sa do streleckej listiny zapísal čerstvý otec Alessandro Del Piero, ktorému sa pred štyrmi dňami narodil syn Tobias. V 49. minúte už ale bolo vyrovnané – skóroval Walter Gargano.

Potom sa stal hlavným hrdinom zápasu rozhodca Bergonzi. V 62. minúte totiž rodák z Janova ukázal po prvýkrát na značku bieleho bodu, po tom, čo Giorgio Chiellini vypichol loptu Lavezzimu, no ten spadol a nasledovala prísne nariadená penalta. Tú premenil Maurizio Domizzi a bolo 2:1. Rovnaký muž sa dostal k slovu aj o osem minút neskôr, keď Zalayeta spadol v súboji s hosťujúcim brankárom Buffonom a rozhodca napriek mohutným protestom hráčom Juventusu opäť ukázal na jedenásťmetrovú vzdialenosť. Zalayeta však pád prifilmoval.

Neapol už vedenie udržal a vďaka triumfu sa dostal už na piate mieste tabuľky.