Vratislav Greško v Norimbergu skončil

06.06.2007 19:26
Vittek, Greško
Radosť futbalistov Norimbergu z gólu do siete Bayernu. Zľava Vratislav Greško, Róbert Vittek a Čech Tomáš Galásek. Greško v bavorskom klube končí. Autor:

Nemecký prvoligový futbalový klub a čerstvý držiteľ domáceho pohára 1. FC Norimberg si neuplatnil opciu na predĺženie platnosti kontraktu so slovenským defenzívnym ľavákom Vratislavom Greškom.

Pôsobenie 29-ročného tajovského rodáka v mužstve, za ktoré hrajú aj Marek Mintál a Róbert Vittek, sa teda skončí 30. júna 2007. „Hoci sme sa po intenzívnych úvahách rozhodli nepredĺžiť trvanie platnosti zmluvy s ním, chceme sa Vratislavovi poďakovať za jeho nasadenie pre 1. FCN,“ uviedol pre oficiálnu internetovú stránku „Bavorov“ športový riaditeľ tímu Martin Bader a dodal: „Želáme mu v jeho ďalšej kariére veľa šťastia a úspechov.“

Bývalý hráč Banskej Bystrice, Interu Bratislava, Bayeru Leverkusen, Interu Miláno, AC Parma a Blackburnu Rovers prišiel na štadión easyCredit 7. septembra 2006. Ako voľného hráča sa ho netýkal medzinárodný letný prestupový termín. V dohode bola obsiahnutá opcia na ďalšie dve sezóny po uplynutí úvodnej. Norimberg však teraz neprejavil záujem o pokračovanie spolupráce s 32-násobným reprezentantom SR, ktorý sa predstavil v 15 bundesligových stretnutiach (rovnako ako počas svojej leverkusenskej éry v rokoch 1999 a 2000), dvakrát nastúpil v DFB-Pokali a strelil jeden gól: 27. januára v 18. kole najvyššej dlhodobej súťaže do siete neskôr majstrovského VfB Stuttgart na 2:1 (1. FCN napokon vyhral 4:1).

Greško počas pôsobenia v Norimbergu viackrát mal problémy svalového typu – aj aktuálne v období po Veľkej noci.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

35,99
Lady zelená orchidea

Lady zelená orchidea

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk