Borbély: Teším sa na Petržalku

03.05.2007 11:06

Slovenský reprezentačný stredopoliar Balázs Borbély momentálne pôsobiaci v nemeckom druholigovom futbalovom klube 1. FC Kaiserslautern by mal od budúcej sezóny opäť nastupovať v drese Artmedie Bratislava.

Dvadsaťsedemročný rodák z Dunajskej Stredy to potvrdil v rozhovore pre štvrtkové vydanie denníka Šport. „V klube sa čaká na vymenovanie nového trénera, ten povie, s ktorými hráčmi počíta a s ktorými nie. Nerátam s tým, že by som zostal v Kaiserslauterne. Po skončení hosťovania sa vrátim do Artmedie a na 90 percent tam budem pokračovať v kariére. Nevylučujem však, že sa v zimnom prestupovom termíne môže opäť niečo upiecť, ale ja sa v prvom rade potrebujem dostať do psychickej i fyzickej pohody a do takej formy, v akej som bol, keď som odchádzal do Nemecka. Veľmi sa teším na rodinu, kamarátov a na Petržalku. Chcem dokázať, že som nezabudol hrať futbal,“ povedal deväťnásobný reprezentant Slovenska, ktorý sa naposledy objavil v červenom drese „čertov z Betzenbergu“ 8. apríla v stretnutí proti Burghausenu.

To bolo zároveň posledným aj pre trénera Wolfganga Wolfa, ktorého dočasne nahradil jeho dovtedajší asistent Wolfgang Funkel. Borbély, ktorý sa od nástupu Jána Kociana za nového reprezentačného trénera SR stal pevnou súčasťou národného tímu, hodnotí svoje takmer 1,5-ročné pôsobenie v Nemecku ako neúspešné.

„Na Slovensku som hral tri roky bez akéhokoľvek zranenia. Tu mi vždy niečo zabránilo dostať sa do formy. Ale neľutujem, že som išiel do zahraničia, opäť by som sa rozhodol rovnako. Bola to nová skúsenosť, taká šanca sa nevyskytne každý deň,“ dodal defenzívny záložník a kapitán Artmedie počas jej úspešného ťaženia v Lige majstrov na jeseň 2005.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Orchidea  ružová  na vysoko

Orchidea ružová na vysoko

29,99
Perla farebné ruže

Perla farebné ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk