Labant prestúpil z Admiry do Rapidu

01.06.2005 15:41

Slovenský futbalista Vladimír Labant posilní od budúcej sezóny rakúskeho majstra Rapid Viedeň. Tridsaťročný Labant tento ročník dohral vo viedenskej Admire, kam odišiel v na hosťovanie zo Sparty.

O prestupe slovenského reprezentanta informoval o tom slovenský denník Šport. 

Labant, ktorý v Sparte pôsobil s menšími prestávkami šesť rokov, si zmenu pochvaľoval. „Idem do lepšieho. Rapid je majster a hral najlepší a najkrajší futbal. To som behom pol roka v Rakúsku zistil,“ povedal ľavý obranca.

Podľa manažéra Juraja Vengloša proti Labantovmu odchodu do Rapidu nenamieta nič ani Sparta. V jej drese odohral 125 zápasov a strelil osem gólov. Na Letnú prišiel v roku 1999 a po krátkom pôsobení vo West Hame United sa v závere roku 2002 vrátil, ale pred tohtoročnou jar­nou sezónou sa do sparťanského kádra nevošiel.

Labant tak rozšíri slovensko-českú kolóniu na sedem hráčov. Dres Rapidu obliekali v tejto sezóne Pe­ter Hlinka a Jozef Valachovič, i českí futbalisti Marek Kincl, Tomáš Došek a Ladislav Maier. V pondelok Rapid posilnil Radek Bejbl zo Slavie, Došek a Maier sú vraj naopak na odchode.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

35,99
Lady zelená orchidea

Lady zelená orchidea

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk